Serena Williams nyerte Wimbledont

2010.07.03. 17:28

A címvédő amerikai Serena Williams nyerte a női egyest a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon, a szombati döntőben 6:3, 6:2-re verte az orosz Vera Zvonarjovát.

A mérkőzés mindössze 1 óra 7 percig tartott, végig a világelső irányított, az orosznak szinte esélye sem volt. Az első, 36 perces szettben 3:3-ig tartotta magát Zvonarjova, majd elveszítette az adogatójátékát, és az amerikai könnyedén jutott előnyhöz.

A folytatásban (31 p) Williams azonnal brékelte, majd szinte lesöpörte a pályáról Zvonarjovát, aki egyre többet hibázott első GS-döntőjén. A 28 éves Serena az idei tornát szettveszteség nélkül nyerte meg, negyedszer (2002, 2003, 2009, 2010) győzött Londonban, ez volt 13. Grand Slam-győzelme.

A Williams-testvérek, Serena és Venus az utóbbi 11 évben kilencszer nyertek egyesben Wimbledonban.