Roddick 50. döntőjére készül

2011.02.20. 09:48 Módosítva: 2011.02.20. 10:28

Profi pályafutása 50. tornadöntőjét vívhatja vasárnap az első helyen kiemelt amerikai Andy Roddick. Az 1,1 millió dollár összdíjazású, memphisi keménypályás tenisztorna férfi versenyének elődöntőjében két szettben, magabiztosan verte a 2009-es US Open-bajnok argentin Juan Martin del Potrót.

A fináléban a világranglistán nyolcadik Roddicknak az év meglepetésembere, a múlt heti San Jose-i tornán meglepetésre diadalmaskodó kanadai Milos Raonic lesz az ellenfele, aki szabadkártyásként verekedte el magát a memphisi döntőig, három játszmában győzte le szombaton a negyedik helyen kiemelt amerikai Mardy Fisht.

Eredmény, elődöntő: Roddick (amerikai, 1.)-Del Potro (argentin) 6:3, 6:4.

A 220 ezres női tornát a szlovák Magdalena Rybarikova nyerte, a kanadai Rebbecca Marino sérülés miatt feladta a mérkőzést.

Női egyes, döntő: Rybarikova (szlovák)–Marino (kanadai, 6.) 6:2 - az 1. játszma után Marino feladta