Davis Kupa fordulót nyert a válogatott

2011.07.10. 18:44

Kellner Ádám remek játékkal, három sima szettben nyert vasárnap Szjarhej Betau ellen, ezzel a magyar férfi teniszválogatott 3-2-re győzött a vendég fehérorosz csapat ellen a Gödöllőn rendezett Davis Kupa-találkozón, az euro-afrikai zóna II. csoportjának második fordulójában.

Hornok Miklós DK-kapitány csapata a szeptember 16. és 18. között esedékes harmadik fordulóban az I. csoportba jutásért a britekkel játszik.

"A nagyon kemény és következetes csapatmunkának köszönhető a siker - mondta Hornok. - Valamennyi játékosunk megállta a helyét."

A britek elleni mérkőzésre várhatóan Glasgow-ban, kemény pályán kerül sor. Amennyiben a világranglistán negyedik helyezett Andy Murray ismét vállalja a játékot - amint azt tette a luxemburgiak elleni hétvégi siker alkalmával -, nehéz ütközet vár a magyar csapatra

Eredmények:

Magyarország-Fehéroroszország 3-2
Kellner Ádám-Szjarhej Betau 6:2, 6:0, 6:2
korábban:
Balázs Attila-Uladzimir Ignatyik 7:6, 6:3, 7:6
szombaton:
Bardóczky Kornél, Fucsovics Márton-Uladzimir Ignatyik, Max Mirnyij 5:7, 7:6, 7:6, 1:6, 4:6