Federer és Djokovics is elődöntős a US Openen

2011.09.09. 08:49

A 2004 és 2008 között sorozatban ötször győztes svájci Roger Federer magabiztosan, három szettben nyert a francia Jo-Wilfried Tsonga ellen, ezzel bejutott az elődöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A korábbi világelső - aki az idei wimbledoni torna negyeddöntőjében két megnyert szett után kapott ki Tsongától - sorozatban nyolcadik alkalommal jutott be a legjobb négy közé a US Openen.

Az elődöntőben Federer ellenfele a ranglistavezető szerb Novak Djokovics lesz, aki honfitársát, Janko Tipsarevicet búcsúztatta, igaz, a találkozó nem ment végig, ugyanis utóbbi térdsérülés miatt a negyedik szett közepén feladta a mérkőzést.

Ez volt Djokovics idei 62. győzelme, mindössze két vereséget szenvedett, ebből az egyiket éppen Federer ellen, aki a Roland Garros elődöntőjében állította meg az akkor még veretlen szerbet.

A nőknél a világelső dán Caroline Wozniacki - aki 2009-ben döntős, tavaly pedig elődöntős volt - a német Andrea Petkovicot búcsúztatta, ugyanakkor honfitársa, Angelique Kerber az olasz Flavia Pennettát búcsúztatva ott van a legjobb négy között.

Férfi egyes, negyeddöntő:

Djokovics (szerb, 1.)-Tipsarevic (szerb, 20.) 7:6 (7-2), 6:7 (3-7), 6:0, 3:0-nál Tipsarevic feladta

Federer (svájci, 3.)-Tsonga (francia, 11.) 6:4, 6:3, 6:3