Nalbandian morog a bírók miatt

2012.01.19. 08:14

David Nalbandian élesen bírálta azt a mérkőzésvezetőt, aki a John Isner elleni, maratoni meccsét vezette a tenisz Australian Open második fordulójában. Az argentin azt kifogásolta, hogy a 4 óra 41 perces, 4:6, 6:3, 2:6, 7:6 (7-5), 10:8-ra elvesztett találkozón a székbíró a döntő szettben, 8:8-as állásnál nem engedte meg a sólyomszem használatát az amerikai egyik adogatásánál.

"Azt mondta, hogy későn jeleztem, de mi az, hogy későn? Nem tudom, melyik meccset látta, lehet, hogy aludt éppen" - méltatlankodott Nalbandian, majd hozzátette: a játékvezetők sok esetben éppen a kritikus helyzetekben nem állnak feladatuk magaslatán.

A világelső, címvédő Novak Djokovics könnyen nyert a kolumbiai Santiago Giraldo ellen, ezzel bejutott a harmadik fordulóba. A szerb sorozatban 16. győzelmét aratta Grand Slam-tornán.

Serena Williams két szettben nyert a cseh Barbora Zahlavova Strycova ellen, ezzel bejutott a harmadik fordulóba. A 12. helyen kiemelt amerikainak, aki az ausztráliai GS-tornán már ötször nyert, ez volt pályafutása 500. győzelme.

Eredmények, férfiak, 2. forduló (a 32 közé jutásért)

Djokovics (szerb, 1.)-Giraldo (kolumbiai) 6:3, 6:2, 6:1
Tsonga (francia, 6.)-Mello (brazil) 7:5, 6:4, 6:4
Raonic (kanadai, 22.)-Petzschner (német) 6:4, 5:7, 6:2, 7:5
Chela (argentin, 27.)-Andujar (spanyol) 6:4, 6:4, 6:3
Llodra (francia)-Bogomolov (orosz) 6:1, 6:3, 4:6, 5:7, 6:4