Betörte a padot az ütőjével

2012.05.28. 23:05

Igazán komoly meglepetések nélkül kezdődött a 2012-es Roland Garros, amelyen a menetelő sztárok mellett már betört padot, és törölközőbe tekert teniszezőt is láthattak a nézők és az újságírók.

A világelső Novak Djokovics csak az első szettben kényszerült tie breakre Potito Starace ellen, de utána már könnyedén győzött 7:6, 6:3, 6:1-re, és nem került bajba a hetedik kiemelt Tomas Berdych sem.

Roger Federer nem tökéletes játékkal (háromszor is elveszítette az adogatását), de sima három szettben győzte le 6:2, 7:5, 6:3-ra Tobias Kamkét, ezzel pályafutása 233. győzelmét aratta a Grand Slameken, és beállította Jimmy Connors 1970-1992 közötti rekordját. A második körben a David Nalbandiant meglepetésre legyőző román Adrian Ungur lesz az ellenfele.

Roger Federer
Fotó: Kenzo Tribouillard

Még vasárnap kiesett Federer ágáról Andy Roddick, ahogy búcsúzott Nikolaj Davigyenko is. Az első kör jelentette a végállomást a 23. kiemelt Radek Stepaneknek, a sérülés miatt visszalépő 15. kiemelt Feliciano Lopeznek, valamint Lleyton Hewittnak is.

Emlékezetes jelenet volt, amikor a Fernando Verdasco elleni mérkőzésén a belga Steve Darcis mérgesen a pihenőnél a padhoz csapta az ütőjét, amellyel sikerült bezúznia a borítást, ezért meg is kapta a figyelmeztetést a játékvezetőtől. (A jelenetet a sporza.be-n nézheti meg.) A mérkőzést simán nyerte 6:3, 6:2, 7:6-ra a madridi kék salakon Nadalt is legyőző Verdasco.

sporza.be
sporza.be

A nőknél a francia Mathilde Johansson pedig azzal hívta fel magára a figyelmet az Anastasia Rodionova ellen 5:7, 7:6, 6:4-re megfordított mérkőzése után, hogy törölközőbe csavarva jelent meg a sajtótájékoztatón, mivel állítása szerint az öltözőben felejtette a nadrágját.

A nőknél komoly bajban volt a világelső Victoria Azarenka, aki a tie breakben elveszített első szett után 4:0-ás hátrányban is volt az olasz Briantival szemben, de végül magára talált, és 6:7, 6:4, 6:2-re hozta a meccset. Könnyedén jutott viszont tovább a tavalyi győztes Li Na, és a harmadik kiemelt Agnieszka Radwanska.

Mathilde Johansson a pályán

Babos Tímea nagy lehetőséget hagyott ki, a 11. kiemelt Vera Zvonarjova sérülés miatt visszalépett ellene, így szerencsés vesztesként a világranglista 125. helyezettje, a kazah Szeszil Karatantcseva lett a magyar ellenfele. Babos borzasztó sokat rontott (22 ki nem kényszerített hiba, 11 nyerő ütés mellé), mindössze egy játékot tudott nyerni, 6:1, 6:0-ra kapott ki ellenfelétől.

„Ez gyalázatos teljesítmény volt! Tökéletes felkészítés és bemelegítés után játszott így... Az, hogy el vagyok keseredve, az nem is kifejezés. Ezt el sem tudtam volna képzelni. – nyilatkozott Babos Tímea edző-édesapja, Babos Csaba az MTI-nek. – Timi halál ideges volt, fogalma sem volt, miként tudná megnyerni ezt a mérkőzést. A világranglista 250. helyezettjéhez is méltatlan lett volna ez a teljesítmény, nem hogy a 67.-hez. Jó, hogy vége a salakos szezonnak... De ha füvön is ilyen lesz a hozzáállása és a teljesítménye, akkor komoly bajok lesznek."

A másik két magyar játékos, Czink Melinda és Arn Gréta kedden lép majd pályára.

1. forduló (a 64 közé jutásért):
Férfiak:
Simon (francia, 11.)-Harrison (amerikai) 3:6, 7:5, 6:4, 6:1
Goffin (belga)-Stepanek (cseh, 23.) 6:2, 4:6, 2:6, 6:4, 6:2
Kohlschreiber (német, 24.)-Ebden (ausztrál) 6:4, 6:4, 7:6 (7-4)
Baker (amerikai)-Malisse (belga) 6:3, 7:6 (7-1), 7:6 (7-5)
Troicki (szerb, 28.)-Bellucci (brazil) 4:6, 6:3, 5:7, 6:3, 6:2
Anderson (dél-afrikai, 31.)- Machado (portugál) 7:6 (7-2), 6:7 (6-8), 4:6, 6:1, 11:9
Kavcic (szlovén)-Hewitt (ausztrál) 7:6 (7-2), 6:3, 6:7 (4-7), 6:3
Kukuskin (kazah)-Gulbis (lett) 6:4, 7:6 (7-4), 5:7, 2:6, 6:4
Zeballos (argentin)-Prodon (francia) 6:7 (8-10), 6:3, 6:3, 6:2
Ungur (román)-Nalbandian (argentin) 6:3, 5:7, 6:4, 7:5
Levine (amerikai)-Becker (német) 7:5, 6:2, 6:4
Dzsaziri (tunéziai)-Petzschner (német) 6:3, 7:5, 7:6 (9-7)
Kubot (lengyel)-Beck (szlovák) 7:5, 6:2, 7:5
Klizan (szlovák)-Dancevic (kanadai) 4:0-nál Dancevic feladta
Mathieu (francia)-Phau (német) 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:0;
Llodra (francia) - Garcia-Lopez (spanyol) 7:6 (7-5), 6:2, 3:6, 6:3
Clément (francia)-Bogomolov (orosz) 6:2, 3:6, 4:6, 7:6 (7-2), 5:4-nél Bogomolov feladta
Giraldo (kolumbiai)-Falla (kolumbiai) 5:7, 6:2, 6:4, 7:6 (7-4)
Mayer (argentin)-O. Rochus (belga) 6:3, 6:4, 2:6, 6:4