Nadal megsemmisítette ellenfelét

2012.06.04. 20:05

Novak Djokovics és Roger Federer tegnapi mérkőzéseihez képest nagyon könnyedén, mindössze 1 óra 41 perc alatt győzte le a második kiemelt Rafael Nadal 6:2, 6:0, 6:0-ra a tizenharmadik kiemelt Juan Monacót, ezzel ő is ott van a legjobb nyolc között.

A meccs elején Monaco még tartotta magát, de az ötödik játékban Nadal elvette az adogatását, és innen már nem volt megállás. A salakon egyébként kiváló argentin egyszerűen nem tudott mit kezdeni a hatszoros bajnokkal, esélye sem volt. A második szett közepére Monaco már teljesen feladta, de Nadal nem vett vissza a gyilkos tempóból, 17 gémet nyert zsinórban.

A meccsen a spanyol pont eltalált egy fotóst a pálya végében lévő árokban, míg vasárnap egy néző járt rosszul: az első szettben Roger Federert is meglepő David Goffin nem tudott visszaadni egy szervát, a labda pedig teljes erővel fejen talált egy férfit a nézőtéren.

000 DV1191157
Fotó: Jacques Demarthon

Továbbment a hatodik kiemelt David Ferrer, kiesett viszont a nyolcadik kiemelt Janko Tipszarevics. A negyedik kiemelt, hátsérüléssel bajlódó Andy Murray megint elveszítette az első szettet, de utána 1:6, 6:4, 6:1, 6:2-re búcsúztatta a francia Richard Gasquet-t.

A férfiaknál Federerék ágáról csúszott át hétfőre két mérkőzés befejezése is, ezeket ugyanis vasárnap sötétedés miatt félbe kellett szakítani. Egyiken sem tudott fordítani a vasárnap vesztésre álló játékos, Jo-Wilfried Tsonga Stanislas Wawrinkát, Juan-Martin Del Potro pedig Tomas Berdychet győzte le.

A nőknél nagy meglepetésre a világranglista 142. kazah Jaroszlava Svedova kiütötte a címvédő Li Nat, míg a legnagyobb esélyes Marija Sarapova ha három szettben is, de továbbjutott.

Almagro (spanyol, 12.)-Tipsarevic (szerb, 8.) 6:4, 6:4, 6:4
A negyeddöntő párosítása: Djokovic (szerb, 1.)-Tsonga, Federer (svájci, 3.)-del Potro, Ferrer-Murray, Nadal-Almagro

nők:
Kanepi (észt, 23.)-Rus (holland) 6:1, 4:6, 6:0
Kvitova (cseh, 4.)-Lepchenko (amerikai) 6:2, 6:1
Sarapova (orosz, 2.)-Zakopalova (cseh) 6:4, 6:7 (5-7), 6:2
Svedova (kazah)-Li Na (kínai, 7.) 3:6, 6:2, 6:0
A negyeddöntő párosítása: Cibulkova (szlovák, 15.)-Stosur (ausztrál, 6.), Errani (olasz, 21.)-Kerber (német, 10.), Svedova-Kvitova, Sarapova-Kanepi