Ilyen még soha nem volt Wimbledonban

2012.06.30. 23:38

Történelmet írt a kazah Jaroszlava Svedova szombaton Wimbledonban, amikor úgy nyerte meg az első szettet 6:0-ra a tizedik kiemelt Sara Errani ellen, hogy közben minden egyes pontot megnyert, zsinórban 24-et.

Svedova háromszor hozta semmire a saját adogatását, és háromszor vette el semmire a Roland Garroson döntős olaszét, ezzel 15 perc alatt besöpörte az első játszmát. Errani a második játszma elején már feliratkozott az eredményjelzőre, brékelte is kazah ellenfelét, aki azonban visszajött, és végül a második játszmát is behúzta 6:4-re.

Jaroszlava Svedova
Fotó: Leon Neal / AFP

Grand Slamen még egyetlen játékos sem tudott tisztán hozni egy teljes szettet a női mezőnyben. Ugyanakkor éppen Svedova egyszer már közel került egy hasonlóan bravúros eredményhez, amikor az első 23 pontot megnyerte Amy Frazier ellen a memphisi tornán, habár a mérkőzést végül 1:6, 6:0, 6:0-ra ellenfele tudta hozni.

A kazah a negyedik körben majd Serena Williamsszel találkozik, aki csak nagy nehézségek árán jutott túl saját harmadik fordulós mérkőzésén a kínai Csie Cseng ellen. A 2 óra 25 perces meccsen Cseng tie breakben elcsípte az első szettet, majd Williams könnyedén hozta 6:2-re a másodikat. A döntő játszma végjátékában viszont fej fej mellett haladtak, míg végül 7:7-nél az amerikai brékelni tudott, majd kiszerválta a meccset.

A nőknél továbbjutott Ana Ivanovics, a második kiemelt Victoria Azarenka és a címvédő Petra Kvitova is, utóbbi mindössze egy játékot veszített az amerikai Varvara Lepchenko ellen.

Philipp Kohlschreiber

A férfiaknál ahogy ilyenkor lenni szokott, a két napja nagy meglepetésre a második kiemelt Rafael Nadalt búcsúztató Lukas Rosol elveszítette következő mérkőzését, 6:2, 6:3, 7:6-ra kikapott a füves pályán különösen veszélyes Philipp Kohlschreibertől. Nem került bajba Jo-Wilfried Tsonga és Juan-Martin Del Potro sem, míg Andy Roddick csak egy szettet tudott elvenni David Ferrertől.

Kemény meccsen jutott azonban tovább a 16. kiemelt Marin Cilic Sam Querrey ellen, az 5 óra 31 perces maraton végül 7:6, 6:4, 6:7, 6:7, 17:15-tel ért véget. A negyedik kiemelt Andy Murray ugyan megint elveszített egy szettet, de a nap utoljára véget érő mérkőzésén 7:5, 3:6, 7:5, 6:1-re túljutott Markosz Bagdatiszon is. Vasárnap szünnap következik, hétfőn folytatódik a játék Wimbledonban.

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):

férfiak:

Murray (skót, 4.)-Bagdatisz (ciprusi) 7:5, 3:6, 7:5, 6:1

Cilic (horvát, 16.)-Querrey (amerikai) 7:6 (8-6), 6:4, 6:7 (2-7), 6:7 (3-7), 17:15

Tsonga (francia, 5.)-Lacko (szlovák) 6:4, 6:3, 6:3
Ferrer (spanyol, 7.)-Roddick (amerikai, 30.) 2:6, 7:6 (10-8), 6:4, 6:3
Del Potro (argentin, 9.)-Nisikori (japán, 19.) 6:3, 7:6 (7-3), 6:1
Fish (amerikai, 10.)-Goffin (belga) 6:3, 7:6 (8-6), 7:6 (8-6)
Kohlschreiber (német, 27.)-Rosol (cseh) 6:2, 6:3, 7:6 (8-6)
Baker (amerikai)-Paire (francia) 6:4, 4:6, 6:1, 6:3