Sarapova is kiesett Wimbledonban

2012.07.02. 16:58 Módosítva: 2012.07.02. 17:27

A nőknél a győzelemre leginkább esélyes Marija Sarapova kiesett Wimbledonban, sima két szettben kapott ki 6:4, 6:3-ra a német Sabine Lisickitől.

Sabine Lisicki
Fotó: Glyn Kirk

A német keményen szervált, végig bátran játszott, és nem vesztette el a koncentrációját. Az sem segített Sarapovának, hogy a szemerkélő esőben csaknem egy órát állt a játék, mielőtt folytatták a második szettet. Az orosz ugyan próbálta tartani magát, de a győzelmének könnyeivel küszködve örülő 15. kiemelt harmadik meccslabdáját végül értékesítette, ráadásul második szervára ütött ászt.

Sarapova három hete megnyerte a Roland Garrost, ezzel megcsinálta a karrier Grand Slamet, és az elmúlt négy GS-ből háromnál is ott volt a döntőben. Ahogy már oly sokan előtte, Sarapova sem tudja megnyerni egymás után a Roland Garrost és Wimbledont is, ami utoljára Serena Williamsnek sikerült 2002-ben.

Sabine Lisicki és Marija Sarapova

Serena Williams közben a szemerkélő esőben még be tudta fejezni a mérkőzését, és 6:1, 2:6, 7:5-re győzött Jaroszlava Svedova ellen, aki az előző körben azzal írt Grand Slam-történelmet, hogy pontot sem veszítve nyerte meg az első szettet 6:0-ra. Az év végén visszavonuló, utolsó Wimbledonján induló Kim Clijsters nagyon nem találta a játékát, 6:1, 6:1-re kapott ki nagyon simán Angelique Kerbertől.