Ausztria 0
Törökország 0

Serena Williams kiesett az AusOpenen

2013.01.23. 08:00 Módosítva: 2013.01.23. 08:05

A tornagyőzelemre is esélyes Serena Williamst sérülés is hátráltatta, meglepetésre 3:6, 7:5, 6:4-re kikapott a fiatal Sloane Stephenstől, és így már a negyeddöntőben búcsúzott az Australian Openen.

A tizenötszörös Grand Slam-bajnok Williams szett és brékelőnyben volt, de a második játszmában hátfájdalom miatt kezelni kellett. A már az első körben lesérülő Williams még játszott szép pontokat, de látszott rajta, hogy fájdalmai vannak, és egyértelműen nem tudta a legjobbját nyújtani. Stephens pedig élni tudott a lehetőséggel, és kiegyenlített a szetteket tekintve.

A döntő szettben 1:1-nél Williams dühösen addig csapkodta az ütőjét a földhöz, amíg az össze nem tört, majd a padhoz hajította.

A Grand Slam-bajnok amerikai ugyanakkor nem adta fel, nagyot küzdött, és 3:3-nál így is brékelőnybe került. Azonban innentől nem tudott több játékot nyerni, fiatal ellenfele pedig két meccslabdához is jutott. Az élete győzelmét elérő Stephens a torna legnagyobb meglepetését okozta.

A 19 éves Stephens Babos Tímeával nyert juniorok között párost Wimbledonban, ezúttal pedig bejutott a felnőtt mezőnyben is az elődöntőbe egy Grand Slamen. Ellenfele a világelső és címvédő Viktorija Azarenka lesz, aki 7:5, 6:1-re legyőzte Szvetlana Kuznyecovát a másik negyeddöntőben.

Azarenka (fehérorosz, 1.)-Kuznyecova (orosz) 7:5, 6:1
Stephens (amerikai, 29.)-S. Williams (amerikai, 3.) 3:6, 7:5, 6:4