Nadal megint beragadt az elején

2013.05.31. 14:49 Módosítva: 2013.05.31. 17:05

A meccsen előkapott mobilok mellett az is menetrendszerűnek tűnik az idei Roland Garroson, hogy a hétszeres bajnok és címvédő Rafael Nadal elveszíti az első szettet, mielőtt a következő hármat besöpörve továbbjutna. A spanyol ezúttal a szlovák Martin Klizant verte 4:6, 6:3, 6:3, 6:3-ra.

Nadal 3:3-nál veszítette el meglepetésre a szerváját. Kettős hibát is ütött, miközben a szlovák a lehetőséget megérezve három nyerőt is bevágott egymás után. A brék után semmire tudta mellérakni a saját adogatását. A második játszma elején viszont már nagyon megrázta magát a spanyol, 4:0-ra elhúzott, és nem nagyon volt kétséges, ki nyeri a mérkőzést.

Nadal az előző fordulóban is meglepően kezdett, bukta az első szettet a világranglista-59. Daniel Brands ellen. Nadal héthónapos kihagyás után tért vissza februárban, azóta nyolc döntőt játszott, ebből hatot megnyert. A kényszerpihenője ellenére egyértelműen a torna legnagyobb esélyese.

Nadalon kívül a hetedik kiemelt Richard Gasquet is továbbment 6:3, 6:3, 6:0-val a lengyel Michal Przysiezny ellen. A győztesek között van emellett Tommy Haas, Nyikolaj Davigyenko is. A második kiemelt Roger Federer már a harmadik körös mérkőzését is letudta 6:3, 6:4, 7:5-re Julien Benneteau ellen, aki Rotterdamban le tudta győzni az egykori világelsőt.

A nőknél nem került bajba a második kiemelt és címvédő Marija Sarapova, 6:2, 6:4-re győzte le Eugenie Bouchard-t. Ennél küzdelmesebb meccsen ment tovább Marion Bartoli, aki az első fordulóban is megszenvedett a győzelemért, most 7:6, 7:5-re nyert a kolumbiai Mariana Duque-Marino ellen.