Tipszarevics cifrát káromkodott a Garroson

2013.06.02. 09:26

A nyolcadik kiemelt Janko Tipszarevics durván kifakadt két nézőre a Mihail Juzsnyij ellen 6:4, 6:4, 6:3-ra elveszített mérkőzésén a Roland Garroson. A szerb szerint a két férfi nevetgélt, beszélgetett és ellenfele nevét kiáltozta, mikor éppen szervált, ezzel szándékosan meg akarták zavarni a koncentrációban.

„Ti ennyire kibaszott hülyék vagytok?" – ordított ki Tipszarevics a nézőtérre, mielőtt Jake Garner vezetőbíró lemászott a székéből és közbelépett. A két nézőt végül kivezették a második szett elején, miután Tipszarevics többször is szólt miattuk a székbírónak.

A szerb ettől függetlenül is sima három szettben esett ki. „Láthatóan nem a tenisz miatt jöttek ki, hanem hogy szerepeljenek" – mondta a meccs után a két férfiról. Ugyanakkor elismerte, hogy hibázott, amikor kiordított nekik, ezért büntetésre is számíthat.

A tenisztornákon általában nem szokott ehhez hasonló probléma lenni a nézőkkel. Ugyanakkor előfordult már olyan, hogy két néző összeverekedett a meccs alatt a US Open centerpályáján a felső karéjban.

Szombaton pályára lépett a címvédő Rafael Nadal is, aki előző két mérkőzéséhez hasonlóan ezúttal is nehezen melegedett be. Most ugyan nem bukta el az első szettet, de ehhez kellett Fabio Fognini is, aki 6:5-ös vezetésnél nem tudta kiszerválni a játszmát. Végül 7:6, 6:4, 6:4-gyel nyert a spanyol.

A világelső Novak Djokovics viszont nagyon odatette magát, és 6:2, 6:2, 6:3-mal demoralizálta az egyik legnagyobb fiatal tehetségnek tartott Grigor Dimitrovot. Djokovics ezzel visszavágott a bolgárnak, aki a madridi 1000-es versenyen a legelején kiütötte a világelsőt.

Elképesztő izgalmakat hozott Tommy Haas és John Isner találkozója. A német végül 4 óra 33 perc alatt, 13. meccslabdáját kihasználva győzött 7:6, 7:6, 4:6, 6:7, 10:8-ra a két éve 70:68-ra végződő, wimbledoni maratoni meccsen győztes Isner ellen.