Álomelődöntő jön a Roland Garroson

2013.06.06. 11:01

A címvédő Rafael Nadal és a világelső Novak Djokovics is bejutott az elődöntőbe a Roland Garroson, így már pénteken jön a tavalyi döntő visszavágója. Nadal nagyon könnyedén ütötte ki 6:2, 6:3, 6:1-gyel Stanislas Wawrinkát, míg Djokovics 6:3, 7:6, 7:5-re győzte le Tommy Haast.

A tavalyi döntőben Nadal 6:4, 6:3, 2:6, 7:5-re diadalmaskodott a szerb ellen. Legutóbbi mérkőzésüket a monte carlói torna döntőjében viszont Djokovics nyerte.

A nőknél már csütörtökön rendezik az elődöntőket, amikben szintén erős párosítások jöttek össze.

Az első szettet elbukó Marija Sarapova végül 0:6, 6:4, 6:3-mal fordított Jelena Jankovics ellen. Az első szettben borzasztóan kezdő (20 ki nem kényszerített hiba) Sarapova összeszedte magát, és Jankovicson az sem segített, hogy 1:5-ös állás után három játékot tudott nyerni zsinórban a második szettben. Sarapova a döntő játszmában is rengeteget hibázott, azonban ennél is több nyerőt ütött, így sikerült megfordítania a meccset.

Az orosz címvédő leendő elődöntős ellenfele, Viktorija Azarenka 7:6, 6:2-vel lépett túl Marija Kirilenkón. A felső ágon majd az első kiemelt Serena Williams találkozik a tavalyi döntős Sara Erranival.