Babos kiesett a nyitókörben

2013.06.25. 21:11

Az egyes küzdelmek egyetlen magyarja, Babos Tímea három szettben kikapott kedden a francia Mathilde Johanssontól a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában.

A 28 éves francia jelenleg 98. a világranglistán,  egy hellyel előzi meg a soproni játékost. A két teniszező eddig egyszer találkozott: a 2010-es budapesti Antalis Kupa döntőjében Johansson győzött 6:7, 6:1, 6:0-ra.

A második meccsüket is Babos kezdte jobban, 5:1-re elhúzott, és 5:2-nél elbukta ugyan az adogatását, de 5:4-nél már kiszerválta a 41 perces szettet.

A folytatás is a budapestihez hasonlóan alakult, Johansson három brékkel 5:1-re ellépett, majd behúzta a 35 perces második játszmát. Az utolsó szettben a francia 1:1-nél vette el a 20 éves Babos szerváját, majd 2:4-nél ismét, és végül 1 óra 53 perc alatt győzött, így ő készülhet a tavaly döntős lengyel Agnieszka Radwanska ellen a második fordulóban.

Babos tavaly a wimbledoni torna első fordulójában az amerikai Melanie Oudint győzte le, majd a második körben nagy csatában szenvedett vereséget az orosz Nagyja Petrovától.

A tavaly döntős, a világranglistán negyedik Agnieszka Radwanska gond nélkül jutott be a második fordulóba kedden a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon.  A férfiaknál a spanyol Feliciano Lopez az eastbourne-i torna szombati döntőjéhez hasonlóan ismét legyőzte a francia Gilles Simont.