Babos Tímea legyőzte Venus Williamset

2016.05.11. 23:13 Módosítva: 2016.05.11. 23:32

A római salakpályás WTA-torna második fordulójában került össze a világranglistán 14., sokszoros Grand Slam-tornagyőztes, többszörös wimbledoni bajnok, volt ranglista-1. Venus Williams a legjobb magyar teniszezőnővel, Babos Tímeával.

Az esélytelenebb, világranglistán 48. magyar váratlanul nyert egy nagyon kiélezett, majdnem háromórás, háromszettes meccsen, szerda este.

Az első játszma volt a legszorosabb, bár Babos már 4-1-re is vezetett, rövidítésben dőlt el 7-5-re, így az amerikaié lett 7:6-tal. A második szettben visszavágott Babos, 6-5-nél brékelt, 7:5-tel kiegyenlítette a játszmaállást, jöhetett a döntő szett, ami igen fordulatosra sikerült.

1:1 után az amerikai 3-1-re elhúzott, miután elvette Babos adogatását, csakhogy a magyar visszavette, és egyenlített 3-3-ra. A vezetést nem tudta átvenni, mert Venus Williams újra brékelt, 4:3-ra. Csakhogy Babos visszabrékelt egyből, ezzel lett 4-4, aztán hozta a saját adogatását, 5:4.

Williams szervált a meccsben maradásért, de nem jött össze neki, a játszmát, ezzel a mérkőzést is Babos Tímea nyerte. A meccslabdához kettős hibával jutott, a lehetőséget egyből kihasználta.

A legjobb 16 közé, a harmadik körbe került a tornán élete valószínűleg legnagyobb győzelmével.

A júniusban 36 éves Venus Williams 7-szeres GS-tornabajnok, Wimbledonban ötször nyert, legutóbb 2008-ban, a US Openen kétszer győzött.

Babos 23 éves, eddigi legjobb GS-eredménye a második forduló Wimbledonban és az Australian Openen, tavaly, illetve idén.