A szerencsés vesztesként végig menetelő olasz nyerte a budapesti tenisztornát

2018.04.29. 19:56

A selejtezőből csak szerencsés vesztesként a főtáblára jutó olasz Marco Cecchinato nyerte a budapesti salakpályás férfi tenisztornát. A világranglista 92. helyezettje az ausztrál John Millmant, a ranglista 94.-et győzte le két játszmában, 7:5, 6:4-re.

Millman vasárnap már előtte is pályára lépett, ugyanis délelőtt kellett befejeznie a szombaton félbeszakadt elődöntőjét a tavalyi döntős Aljaz Bedene ellen, amit 2:6, 7:6, 7:6-ra nyert meg.

A 25 éves palermói Cecchinatónak ez pályafutása első ATP-tornagyőzelme, 2018-ban ő már az ötödik olyan játékos, aki először nyert ATP-tornát pályafutása során. Mindemellett ő a kilencedik olyan teniszező, aki szerencsés vesztesként tudott végig menetelni egy ATP-viadalon.