További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
Általában előnyös a jól csengő családnév, de a Facebookon bajba kerülhet a felhasználó, ha a neve nem elég átlagos. A közösségi portál ugyanis módszeresen letiltja a szokatlan neveket, és erről még csak nem is értesíti a felhasználót, nem kérdezik meg tőle, hogy tényleg ilyen hülye neve van-e. Egyszerűen kizárják. Az ABC News cikke szerint Alicia Istanbult úgy zárták ki, hogy több mint háromszáz ismerőse bizonyíthatta volna neve valódiságát.
A Facebook elszántan ragaszkodik ahhoz, hogy mindenki a saját nevén regisztráljon, mert ez növeli a portál megbízhatóságát, hitelességét. A Facebooknak kiterjedt tiltólistája van tele olyan nevekkel, amiket egyáltalán nem lehet regisztrálni, és nemrég elkezdték bezárni a hamis, vagy annak tűnő regisztrációkat.
Batman és Robin
Vannak egyértelműen hamis nevek, mint a Batman. A Facebook azonban nagyon könnyen hibázhat, hiszen sok országban bármilyen név anyakönyveztethető. Nehéz lehet eldönteni, hogy a Moonshine név valódi-e, vagy hamis, és az USA-ban még az őslakosok hagyományos családnevei is gondot okoznak. Amikor a Facebook szó nélkül letiltotta Robin Kills The Enemy (Robin Megöli Az Ellenséget) hozzáférését, az őslakosok csoportot alapítottak a portálon, hogy megvédjék a tradícióikat és az identitásukat.
Barry Schnitt, a Facebook szóvivője elismerte, hogy követnek el hibákat, és elnézést kért az érintettektől. Ő azonban úgy tudja, hogy kevesen járnak úgy, mint Istanbulék, és a letiltott hozzáférések zöme valóban hamis.
Az ABC News cikke szerint a tévedésből letiltott felhasználók nehezen szerezhetik vissza a regisztrációjukat. Bár a Facebooknak ma már körülbelül kétszázmillió felhasználója van világszerte, ezt a hatalmas tömeget csupán 850 alkalmazott kezeli. Istanbulnak három hét alatt kapcsolták vissza a hozzáférését, és tizenkét Facebook-igazgatónak kellett levelet írnia, hogy foglalkozzanak a problémájával.
Jobb a hamis név
Istanbulnak a kiesett idő alatt a férje hozzáférését kellett használnia, de van olyan rokona, aki nem is tudott a saját nevén regisztrálni - ők a Facebook elhibázott gyakorlata kénytelenek voltak hamis, Istannbul vagy Istanbule néven regisztrálni. Ez a megoldás elég béna, mert az elírt nevet aligha fogják a keresővel megtalálni a rég nem látott osztálytársak.
Fontos, hogy a Facebook ne engedje be a hamis neveket, mert kevesebben vennék komolyan a portált, ha tucatnyi Adams Family és Simsons-család lenne. Ugyanakkor elvárható lenne, hogy a portál még a lekapcsolás előtt értesítse a júzereket, és az embereknek legyen is idejük reagálni, bizonyítékokat küldeni.