Az Apple megvette a Google Maps riválisát
További Tech cikkek
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
- Azonnal cserélje le, ha ilyen routert használ!
Az Apple a közelmúltban felvásárolt egy, a Google Mapshez hasonló szolgáltatást. Az online térkép fejlesztőcsapata ezután átköltözött a kaliforniai társaság központjába, Cupertinóba, a One Infinite Loopba.
A Placebase-en dolgozó Jaron Waldman Linkedln-profiljában is elárulja, hogy cégét megvette az Apple, hiszen a fickó saját bevallása szerint már az Apple Geo Teamnél dolgozik.
Mindent tud
A Placebase körülbelül másfél évvel ezelőtt üzent hadat a Google Mapsnek. A program a testreszabhatósággal próbált meg felhasználókat szerezni: rengeteg funkció segíti a júzereket, akik információkat, fontos adatokat helyezhetnek el a térképen.
A PolicyMap nevű szolgáltatás több nézetet kínál, mint konkurense: lehetőségünk van fizetés vagy végzettség alapján vizsgálni az egyes településeket, megnézhetjük, hogy az adott környéken milyenek az ingatlanárak, vagy a demográfiai összetétel. Hátránya az oldalnak, hogy a sok betöltött adat miatt valamivel lassabb, mint a Google Maps, valamint hogy egyelőre csak az Egyesült Államokról vannak információi.
Számos adat önbevallás útján kerül a rendszerbe. Hogy ez a módszer működőképes legyen, nagymértékben leegyszerűsítették az adatszolgáltatás módját, de természetesen az üzemeltetők kapcsolatban állnak az illetékes statisztikai hivatalokkal is. A bevitt adatok aztán egy komplex rendszert hoznak létre, ami nagymértékben segít megismerni a környezetünket.
Harcban
Más kérdés, hogy a szolgáltatásra mi szüksége volt a Google-lel jó kapcsolatot ápoló, a Maps-et az iPhone-ba integráló Apple-nek.
Erre több magyarázat is van: egyrészt mostanában a két vállalat viszonya megromlott, a Google vizsgálatot indíttatott az Apple ellen, amiért az kitiltotta egyik szolgáltatását az iPhone alkalmazásboltjából, az App Store-ból. Az elhidegüléssel párhuzamosan egyre inkább vetélytársakká is válltak a cégek, hiszen a Google Android most már közvetlen ellenfele az Apple mobiljának, és a webkettes cég rövidesen számítógépekre szánt operációs rendszerrel is piacra lép. Ebben a világban pedig már nem tűnik olyan jó ötletnek egy konkurens vállalat szolgáltatását integrálni valamelyik termékbe.
A másik magyarázatnak semmi köze a Google-höz: elképzelhető, hogy az Apple csak ki akarja terjeszteni az iPhone és az asztali gépek képességeit, amiben egy, a PolicyMaphez hasonló óriási adatbázis nagy segítségére lehet a cégnek.