További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
Óriási siker a Nexus 4, árával és teljesítményével is a legjobb mobilok között van – annyira keresett termék, hogy az LG-nek fel kell pörögnie, hogy teljesíteni tudja az igényeket. A Google-mobilt ugyanis az LG gyártotta a Google-nak, tavaly nyáron mutatták be, de itthon csak néhány hete kapható. A gyártó persze saját magának is szeretett volna egy olyan csúcsmobilt fejleszteni, ami megállja a helyét az élmezőnyben, ez volna az Optimus G.
Az idei androidos csúcsmobilokból majdnem az összeset sikerült kipróbálni, néhányat össze is hasonlítottunk, néhányról külön cikket írtunk. A Nexus 4-et már több mint egy hete használom, és nyugodtan kijelenthetem, hogy az egyik legjobb mobil, amit a kezemben tartottam. Adja magát a feladat, összehasonlítani az LG Optimus G mobiljával, ami hardvert tekintve ugyanaz, mint a Nexus 4, csak az Androidon változtattak, de azon nagyon.
Ugyanolyan belső
Az összehasonlítást kezdjük a külsővel. A Nexus 4 robusztusabb hatást kelt, pedig nem vastagabb az Optimus G-nél, méretre majdnem ugyanakkora a két mobil. Emiatt a Nexus 4 nehezebbnek is tűnik, pedig az adatok alapján az a könnyebb mobil. Mindkettőnek 4,7 hüvelykes a kijelzője, 768×1280 pixeles a felbontásuk. Nem a mi dolgunk eldönteni, hogy melyik a szebb, valakinek a Nexus 4 lekerekített formája, valakinek az Optimus G szögletesebb élei tetszenek.
A két telefon specifikációja szinte teljesen ugyanaz, négymagos, 1500 MHz-es Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 processzoron fut a legújabb Android operációs rendszer. Csak néhány apró különbséget vettük észre a specifikációban, az egyik, hogy az LG Optimus G-nek 13 megapixeles a kamerája a Nexus 4 8 megapixeles kamerájával szemben, ennek ellenére a fényképek minősége érzésre közel azonos volt.
Mindkét mobilnak ugyanolyan az akkumulátora, az Optimus G hajszálnyival több beszélgetésidőt ígér, de használatkor nem láttunk különbséget a két mobil között. Az akkumulátorról még annyit, hogy simán kibír egy egész napot egy töltéssel teljesen átlagos használat mellett, amelybe folyamatosan 3G-kapcsolat, internetezés, csetelés, közösségi oldalak látogatása mellett fényképezés, videók készítése és feltöltése is belefért. Ha éjszakára nem tettem töltőre, a délelőttöt még így is kibírta a mindkét mobil.
Saját képre formálva
Bekapcsolás után az első, ami azonnal szembetűnik, hogy teljesen más a két mobil kezdőképernyője. Ez azért van, mert a szolgáltatók, így az LG is szereti saját képére formálni az Androidot. Ezzel nincs is gond, hiszen rengeteg olyan alkalmazást kaphatunk a gyártóktól, amelyek megkönnyítik életünket. Az LG a felhasználói felületet teljesen a maga képére alakította és nem is végzett rossz munkát. Szinte mindent megváltoztatott, amit meg lehetett: az ikonok színét, formáját, a módot, ahogy megnyílik egy alkalmazás.
A Nexus 4 egy teljesen üres kezdőkijelzővel érkezik, a Google által legfontosabbnak tartott alkalmazások a gyorsmenüben jelennek meg, a Google saját alkalmazásai ráadásul csoportosítva vannak, hogy ne foglaljanak sok helyet. Az Optimus G-nél ezzel szemben szinte az egész kezdőkijelző foglalt, de valójában ugyanazokat az alkalmazásokat találni az első oldalon, mint a Nexus 4-nél. Érdekes, hogy míg a Nexus 4 Chrome-ot és Gmailt ajánl alapból, az Optimus Egy másik böngészőt és emailalkalmazást tesz a főoldalra.
A két mobil gyorsmenüje is különböző, az Optimusban sokkal több funkció érhető el egy kattintással, ezzel szemben a Nexusnál kettéválik a gyorsmenü: külön vannak az alkalmazásokkal és külön a rendszerrel kapcsolatos menüpontok.
Az Optimus G-ben az alap rendszerhangokat is átállították, a kellemes pittyegésből éles csipogás lett, amikor szólt a mobil, hogy üzenetem érkezett. Persze ezeket a legkönnyebb átállítani, de érdekes látni, ki milyen értesítőhangot gondol jónak.
Egyik mobilt sem lehet sd-kártyával bővíteni, ami érthető, ha azt nézzük, hogy az Optimus G-ben 32 gigabájt a tárhely, sokkal kevéssé az, ha a Nexus 4-ben 8 vagy 16 gigabájtos tárhelyére gondolunk.
Az LG mindig is hangsúlyt fektetett arra, hogy könnyen lehessen tartalmat és adatot megosztani készülékek között. Az Optimus G-vel (és a Nexus 4-gyel) sincs ez másként, a mobil alkalmas arra, hogy az otthoni médiaközpont meghatározó eleme legyen, akár táviránytóként használva, akár az ott nézett tartalmat átdobva az okostévére.
Nem kétséges, hogy ezek a legjobb, LG által gyártott mobilok, mindkettő nagyon gyors, gyönyörű a kijelzőjük, szépek a színek. Különbség szinte csak a felhasználói felületben van, a Nexus 4 tiszta Android, az Optimus G egy saját képre faragott rendszer része. Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is, illetve más felhasználókat céloznak. A Nexus 4 azoknak való, akik mindent maguk szeretnének beállítani, az Optimus G azoknak, akik elfogadják a tanácsokat a dizájnerektől és fejlesztőktől.