Kamu lifehackről rántotta le a leplet az Apple
Évek óta népszerű módszer a beázott telefonok megmentésére, hogy az emberek egy tál rizsbe teszik a készülékeket, mivel a logika szerint a rizs felszívja a felesleges vizet a telefonból. Az Apple azonban nemrég óva intette a felhasználókat attól, hogy ilyen helyzetekben rizshez nyúljanak, mondván, hogy ezzel csak ronthatnak a helyzeten – írja a Gizmodo.
Egy nemrég megjelent dokumentumban az Apple azt állítja, hogy a nedves készülékek rizsbe helyezése lehetővé teheti, hogy a rizs apró részecskéi károsítsák az iPhone-t, bár további részletekbe nem bocsátkoztak. A vállalat továbbá felhívta a figyelmet, hogy más, jól ismert módszerek alkalmazása a telefon megszárítására szintén problémásak, ezért ezeket is kerüljük. Ilyen például a külső hőforrás használata, vagy ha vattapamacsot dugunk a csatlakozóba.
A vállalat rizzsel kapcsolatos figyelmeztetése egybecseng más szakértők figyelmeztetésével, akik szerint
a rizses módszer lassabban működik, mintha egyszerűen csak a pulton hagynánk megszáradni a telefont.
Az idő ilyenkor kulcsfontosságú, hiszen a legfontosabb, hogy a víz ne tegyen kárt a telefon elektronikájában. Ahelyett, hogy a rizshez folyamodnánk, az Apple alternatív megoldást kínál a felhasználóknak.
Ha az iPhone vagy a töltő nedves – ez utóbbi esetben egy figyelmeztetés jelenik meg, és letiltja a töltést –, az Apple a következőket ajánlja:
- Húzzuk ki a kábeleket a készülékből és a hálózati adapterből, és addig ne is csatlakoztassuk újra a kábelt, amíg a telefon és a kábel teljesen száraz nem lesz.
- A felesleges folyadék eltávolításához óvatosan koppintsuk meg a készüléket, tartsuk csatlakozóval lefelé, majd hagyjuk száraz, némi légáramlással ellátott helyen.
- Legalább 30 percet várjuk, míg újra tölteni próbáljuk a telefont.
- Ha ismét megjelenik a figyelmeztetés, akkor még mindig folyadék van a csatlakozóban vagy a kábel alatt. Ismételjük meg a második pontot. Az Apple figyelmeztet, hogy a teljes száradás akár 24 órát is igénybe vehet.
- Ha a telefon teljesen megszáradt, de még mindig nem töltődik, ki kell húzni a kábelt az adapterből, majd újra csatlakoztatni.
Ha mindezek nem váltak be, akkor szakember segítségére van szükség.