Karanténba zárták egy hongkongi háztömb lakóit
További Biotech cikkek
A levegőn át fertőz?
A fertőzés a levegőn át is terjedhetett a lakótömbben, az egészségügyi hatóságok szerint azonban erre nincs bizonyíték. Dr Yeoh Eng-kiong, a hongkongi egészségügyi hivatal vezetője szerint az atípusos tüdőgyulladás cseppfertőzéssel terjed, ám nem zárható ki az sem, hogy képes a levegőn át is fertőzni.
A Kínához tartozó területen hétfőn lépett életbe Tung Chee-hwa kormányzó csütörtökön hozott karanténrendelete, melyben elrendelte valamennyi iskola bezárását is. Hongkongban hétfőig több mint 620 ember betegedett meg a rejtélyes járványban. Vasárnap újabb beteg halálát okozta atípusos tüdőgyulladás, ezzel Hongkongban 13-ra emelkedett a kór halálos áldozatainak száma - írja az Ananova.
Karanténban a Motorola dolgozói
Szingapúrban a Motorola gyárának 305 alkalmazottját helyezték karanténba otthon, miután kiderült, hogy egyikük a tüdőgyulladás kórokozójával fertőzött. A szigetországban valamennyi iskolát bezárták és eddig összesen 1500 gyanús esetet szigeteltek el és helyeztek megfigyelés alá. A Motorola a karanténba zárt dolgozóin kívül 531 munkást küldött rendkívüli szabadságra, a járvány terjedésétől tartva. Szingapúrban vasárnap háromra emelkedett a halálos áldozatok száma.
A kanadai egészségügyi hatóságok vasárnap jelentették be a negyedik tüdőgyulladás okozta halálesetet, világszerte közel hatvan ember halt meg eddig a járványos tüdőgyulladás következtében. Eddig 14 országból jelentettek tüdőgyulladásos betegeket, hétfői adatok szerint több mint 1600 ember fertőzött.
Kínai nátha
Mint már korábban írtuk, a titokzatos kór a Hongkonggal határos Kuangtung tartományból indult világkörüli hódító útjára öt hónappal ezelőtt, ám a kínai hatóságok hosszú ideig semmilyen információt nem hoztak nyilvánosságra ezzel kapcsolatban. A fertőzést egy kínai orvos vitte Hongkongba, aki ott a Hotel Metropolban szállt meg. A szálloda kilencedik emeletén hongkongiak, kanadaiak és szingapúriak is laktak, közülük többen elkapták a fertőzést. A kínai orvos Hongkongban halt bele a betegségbe, egy idős kanadai nő pedig már otthon, Kanadában hunyt el az atípusos tüdőgyulladás következtében.
A kutatók világszerte a kórokozó azonosításán dolgoznak, és már két jelöltet is találtak. A két hete megtalált paramyxovírus után most egy koronavírust is találtak a megbetegedett emberek szervezetében. Elképzelhető, hogy a két vírus együttesen okozta a tüdőgyulladást.
|