További Biztonság cikkek
A szövegek elrejtésével foglalkozó szteganográfiában komoly előrelépését jelent a Hydan megjelenése. A legnépszerűbb titkosító programok képekkel és zenei fájlokkal dolgoznak, amelyekben a titkos üzenetet könnyen el lehet rejteni úgy, hogy az emberek ne észleljék a változást (például kevéssé feltűnő színekkel, illetve az ember által nem hallható hangtartományban). A végrehajtható fájlok esetében sokkal nehezebben megoldható ez a feladat, mert akár egyetlen bit megváltoztatásával is használhatatlanná válhat a program.
Kivonás, összeadás
A konferencia helyszíne |
150 bájtonként egy rejtett bájt
El-Khalil elmondása szerint az eljárás nem tökéletes, a titkos üzenetet tartalmazó programok ugyanis gyanúsan sok negatív kivonást tartalmaznak, amelyet egy statisztikai elemzéssel könnyen ki lehet szűrni. A Hydan nem használható azoknál a szoftvereknél, amelyek működés közben módosítják önmagukat, vagy más szokatlan technológiát alkalmaznak. Ráadásul a Hydan rossz hatásfokkal működik: 150 bájtban képes egyetlen bájtot elrejteni, míg megfelelő eljárással egy JPEG fájl 17 bájtjában lehet egy bájtot elrejteni. Ennek ellenére a Microsoft Word egy másolatában el lehet rejteni az Egyesült Államok alkotmánya és a Függetlenségi Nyilatkozat teljes szövegét.A Hydan következő verziói több olyan helyet fognak keresni, ahol elrejthetnék az adatokat, például a programfunkciók sorrendjében és az utasítások küldési sorrendjében. A Hydan egyébként arra is alkalmas lehet, hogy digitális aláírással vagy virtuális vízjellel lássa el a programokat.
A Codecon résztvevői többek között kriptográfiával, anonimitást biztosító technológiákkal és nyílt forráskódú szoftverekkel foglalkoznak. A San Francisco-i Club NV éjszakai bárban megtartott összejövetel nem egy kereskedelmi jellegű konferencia, a legtöbb bemutatott projekt önkéntesen létrehozott próbálkozás, amelyekkel a programozók szabadidejükben foglalkoznak.