Linuxos zenemobil a Motorolától
A Las Vegas-i CES egyik sztárja a Motorola MotoRizr Z6. Az Linux és Java alapú mobil szinkronizálható a Microsoft Windows Media Playerével, így nemcsak egy online zeneboltból lehet vásárolni, mint az iPod-iTunes páros esetében, hanem a több mint kétszáz boltból. Nem árt tudni, hogy a magyar Songo is microsoftos wma formátumú zenéket árul, kíváncsi vagyok, hogy lejátszhatóak-e a számai a Motorolán. Már vettem a Songóból számokat, de elég furcsa a licence: azt írja, hogy hétszer írható ki cd-re, és csak háromszor másolható fel zenelejátszóra, ami elég nagy baromságnak tűnik. Ja, és azért is kétséges, hogy a Z6 le tudja majd játszani a songós számokat, mert a Nokia N80-am, ami szintén támogatja a wma-t, nem tudta kezelni. (Erre lehet, hogy van megoldás, egyelőre nem találtam.)
A Z6 alapból 64 megabájtos memóriája akár 2 gigabájtos microSD kártyával is bővíthető. A gyors adatátvitelről az usb 2.0 gondoskodik. Többi tulajdonságában megegyezik a korábbi Z3-mal, tehát 2 megapixeles kamera, 262 ezer színű lcd kijelző és bluetooth 2.0 van benne.
Megjelenése 2007 első felében várható.
Rovataink a Facebookon