Bemutatkozott a negyedik mobilszolgáltató
További Cellanapló cikkek
- Ár-érték arányban komolyan odarakja magát a Xiaomi új telefonja
- Megérkezett Magyarországra a világ negyedik legnagyobb mobilgyártója
- Több mint 15 éves hagyománnyal szakíthat a Samsung
- Jó lenne ez, csak nem ennyiért – teszten a Galaxy S24 FE
- Páros lábbal rúgja ránk az ajtót a Qualcomm új csúcskategóriás chipje
Péntek délelőtt tartja első sajtótájékoztatóját az MPVI Mobil Zrt., az ország leendő negyedik mobilszolgáltatója, amit a Magyar Posta (10%), a Magyar Villamos Művek (45%) és az MFB Invest (45%) konzorciuma hozott létre. Az már a tájékozatató előtt kiadott sajtóanyagból kiderült, hogy a társaság hang és adat alapú szolgáltatást is nyújt majd.
Az MPVI a versenytársakhoz képest kisebb, rugalmasabb céget kíván létrehozni, de a működtetés minden területéhez keres szakembereket. Szükségük is lesz a rugalmasságra, mert egy telített piacra lépnek be. A vállalat az előfizetők elcsábításához olyan új szolgáltatásokat akar bevezetni, amiket a jelenlegi versenytársai nem kínálnak.
A társaság igazgatóságával kapcsolatban bejöttek a jóslatok, amelyekben az állt, hogy komoly szerepet kap majd Kalmár István, aki a kormányváltás után néhány hónapig volt a Posta vezetője, most pedig a NAV informatikai elnökhelyettese. Az igazgatóságnak tagja a korábban szintén említett Schmidt Pál is, aki 2010. júniustól 2011 júliusáig volt a Posta vezetője.
Az igazgatóságnak tagja még Lehoczki Gábor, az MFB Invest akvizíciós osztályvezetője, aki korábban a KPMG tanácsadója volt, valamint Majoros Sándor, az MFB Invest ügyvezető igazgatója, valamit Tokai Magdolna aki a Boston Consultingnál és a MOL-nál dolgozott stratégiai elemzőként, 2011-től pedg az MVM üzletfejlesztési osztályának vezetője.
Schmidt Pál elmondta, hogy minél versenyképesebben, hatékonyabban akarnak működni, hogy minél több ügyfelet szerezzenek. Intenzív fejlesztési időszak áll a vállalat előtt, hiszen év végére Budapest belterületén saját hálózattal kell rendelkezniük. A magyar piacon elérhető az a szakértelem, amivel megvalósítható a hálózat felépítése. Schmidt elmondta, „a sajtótájékoztató helyszínválasztása, a BME épülete is azt jelzi, hogy a szolgáltató nagyon számít a magyar egyetemek innovatív szolgáltatásokkal, gyakorlati kutatásokkal foglalkozó szakértelmére és az utánpótlásképzésére."
Schmidt egyelőre nem kívánta kommentálni, hogy a vállalat mennyit kívánt elköltenmi beruházásokra, amit azzal indokolt, hogy ez érzékeny üzleti információ, és még a beszállítók kiválasztása előtt állnak. A vállalat egyelőre nem tudja megmondani, mekkora piaci részesedés mellett tudnak majd nyereségesen működni, mert a mobiliparban nagyon gyorsan változik a technológia, és ez a versenyhelyzettől is függ majd. Azt mondják, a cég nem tartozik a közbeszerzés hatálya alá.
Az előfizetők terén a gépi kommunikációban lát az MPVI olyan növekedési területet, ahol a jövőben is bővülhet az előfizetések száma, és példaként elhangzott a villanyórák mobilhálózaton keresztül történő távleolvasása. Egyébként előfizetőként még azokra is számítanak, akik szolgáltatót szerenének váltani.
Az MPVI egyelőre nem tudja pontosan megmondani, mekkora alkalmazotti létszámot akar fenntartani. A szolgáltatónak akár arra is van lehetősége, hogy a hálózat teljes üzemeltetését kihelyezze egy technológiai beszállítóhoz, erre számos nemzetközi példa van. A brit Orange hálózatát például a Nokia Siemens Networks, az amerikai Sprintét az Ericsson menedzseli. De dönthet úgy is az MPVI, hogy maga működteti a rendszereit, és más tevékenységeket helyez ki külső cégekhez.
Rovataink a Facebookon