Töltsön egy telefont kedvenceivel!
További Cellanapló cikkek
- Eddig nem látott funkcióval debütálhatnak a Samsung jövő évi csúcskészülékei
- Rajongóknak szinte kötelező: szó szerint varázslatos lett a Harry Potter-telefon
- Máris befutott az Android 16 első előzetes kiadása
- Megállíthatatlan hegyomlásként zúdul ránk az Asus új telefonja
- Ár-érték arányban komolyan odarakja magát a Xiaomi új telefonja
Az összes létező okostelefonnak ugyanaz a legnagyobb hibája:
A legrosszabbak egy napot sem bírnak ki akkuról, a legjobbakkal akár két napig is távol lehetünk a konnektortól, de ezek igazából csak nüansznyi eltérések. Ha egy kicsit jobban nekifekszünk a mobilozásnak, akkor bármilyen mobilt kifektetünk pár óra alatt. Erre az energiaproblémára kerestünk megoldásokat.
Az akkutöltés legrosszabb része, hogy szükségünk van egy töltőre. A bumszli adapter és a kábel kellemetlen kolonc, főleg amikor zakóban kell flancolni, vagy nyáron elmennénk valahová egy kényelmes rövidgatya-póló szettben. A legjobb az lenne, ha végre tudnánk vezeték nélkül tölteni, de még mindig ott tartunk, hogy csak a legdrágább mobilokkal tudjuk elhagyni a vezetéket.
A töltők pedig bénák, mert semmi értelme nincs annak, hogy egy okostelefon méretű, vagy annál is nagyobb tárgyat helyezzünk el az asztalunkon, amiből persze kilóg egy drót, mert ez sem a levegőből veszi ki az áramot. Ezzel nem előre léptünk, hanem vissza. Persze nem is a technológiai cégeknek kell megoldani ezt a helyzetet, hiszen éppen az (lenne) a vezeték nélküli töltő lényege, hogy
Ezért is jó, hogy végre az IKEA is felismerte ezt az igényt, mert végre megszülettek azok a termékek, amikre az emberek vágyhatnak is, és nem csak kényszerből veszik meg, mert nincs jobb. Az IKEA dizájnerei abból indultak ki, hogy a franc akar még egy vezetéket az asztalon, nézzük meg, hogy mi van eleve rákötve a konnektorra. Például az olvasólámpa.
Az IKEA nemcsak egy vezeték nélküli töltőállomást épített a RIGGAD olvasólámpájába, hanem még egy extra usb aljzatot is, hogy a szerencsétlen iPhone-osok se legyenek pácban.
Van az IKEA-nak egy spéci doboza is, amiben a hosszabbítót tudjuk elrejteni, és ennek a tetején is el tudunk helyezni egy nagyobb, három férőhelyes drótnélküli töltőállomást. Ilyen ötletekből kell több, bátorítanám a magyar dizájnereket is, hogy kapjanak rá a dologra, mert szuper lenne, ha többféle módon lehetne drótok nélkül tölteni a kütyüket. A tech cégek meg felejtsék el a műanyagból összeeszkábált kacatjaikat.
Már csak azt kell megvárni, hogy elterjedjenek a drótnélküli töltők, és ezáltal a tizedére menjen le az áruk. Most ugyanis húszezer forintot kérnek egy ilyen dokkolóért, miközben a hagyományos vezetékes töltők csak pár ezerbe kerülnek.
Zseberőművek
Ha maradunk a vezetékes töltőknél, akkor két stratégiával tudunk közelebb kerülni az ideális állapothoz, és távolabb kerülni a lemerüléstől.
A Samsung Galaxy S6-hoz kapható adaptív töltőt le is teszteltük a napokban, íme a hétfőn elvégzett, vasgolyó egyszerűségű tesztünk kronológiája:
- 9:07 - Tök üres az akku, nem is tudjuk bekapcsolni a készüléket. Kikapcsolt állapotban rárakom a töltőre. Ilyenkor a bekapcsológomb megnyomásával lehet ellenőrizni, hogy hol tart a töltés állapota.
- 9:13 - Megvan 10 százalék. Kikapcsolva tartom a készüléket, mert bekapcsolt állapotban automatikus frissítések, üzenetek és hívások zavarhatják meg a mérést.
- 9:17 - Tíz perc alatt megvan 19 százalék, ezzel már bátran el lehet indulni valahová, főleg ha energiatakarékos módba váltunk.
- 9:22 - Elértünk 25 százalékot.
- 9:27 - 33 százalék.
- 9:37 - Fél óra alatt félig megtelt az aksi.
- 10:32 - A töltöttség 100%.
Ennyi az egész, amíg megreggelizünk, fogat mosunk és felöltözünk, a telefonunkat is menetkész állapotba tudjuk hozni, még ha éjszaka el is felejtettük töltőre tenni. Ez a gyorstöltés nem a Samsung vívmánya, eredetileg a csipgyártó Qualcomm vezette be Quick Charge néven, aminek már a 2.0-s verziója van a legfrissebb Snapdragon processzorokban. Ilyen gyorstöltőt tudunk használni többek közt a Nexus 6, a Moto X, a HTC One M8, és az Xperia Z3 Compact mobilokkal is.
Mobil defibrillátor
A zsebre vágható külső akku életmentő eszköz, nyugodtabban indulunk el otthonról, ha tudjuk, hogy a teljesen lemerült mobilt még biztosan fel tudjuk ébreszteni legalább egy telefonhívásra.
Egyetlen telefonnal flangálva a legpraktikusabb a tokba épített akku, főleg ha iPhone-unk van, mert az androidos mobilok nagy részéhez egyáltalán nem gyártanak akkus tokokat. A listánkon a következő kedvenc a mobilformájú, azaz lapos és széles típusú külső akku, mert azt könnyen be tudjuk csúsztatni a zsebünkbe, akár a mobilunk mellé.
Ha gyors eredményt akarunk, akkor olyan akkut kell beszerezni, aminek a kimenete 5.0V és 2A, mert ezzel hamarabb életre keltjük a mobilt, és két amperrel már tableteket is fel tudunk tölteni. Egy átlagos okostelefon 3000 mAh-s kapacitású külső akkuval legalább egyszer teljesen feltölthető, de a tabletek azonban 6000-8000 mAh kapacitásúak, tehát azokhoz 2-3-szor nagyobb akku kell.
Rovataink a Facebookon