A HTC-t kivették az ötven legnagyobb vállalatot magába foglaló tajvani tőzsdéről, a TWSE 50-ből. Az indok egyszerű, a mobilgyártó egy év alatt több mint 66 százalékot veszített részvényeinek értékéből.
Nagy bajban van a cég már egy ideje, nem tud kilábalni a válságból. Júniusban még 155 dolláros veszteséget jelentettek be, ami azt is jelenti, hogy egy év alatt megfeleződtek az eladások. Most pedig úgy döntöttek, hogy dolgozóik 15 százalékától megválnak.
Azzal, hogy kidobták őket a TWSE 50-ből azt eredményezheti, hogy a részvényárfolyam további mélyrepülésbe kezd. A külföldi befektetők például teljesen kiesnek a befektetői körből, mert egyszerűen nem fogják tudni megvásárolni a részvényeket.
Az HTC-t 1990-ben alapították, eleinte számítógépeket gyártott. Hamar belekóstolt a mobilgyártásba, volt néhány jó éve, ők gyártották például a világ első androidos mobilját. Az Apple, az LG és a Samsung térnyerésével azonban hamar veszítettek piacukból és nem tudtak megfelelni a kor kihívásainak.
A legtöbben a piacvezetők óriási reklámbüdzséjét okolják, hogy a kisebb gyártó nem tudott megmaradni a piacon. Csak a Samsung 60 millió dollárt költött a legújabb okostelefonjának, a Galaxy S6 bemutatójára. Ez nagyjából a HTC éves marketinges költségvetése.
Emellett az olcsóbb szegmensben is megelőzték őket, a kínai Xiaomi és Lenovo elárasztotta a piacot olcsó okostelefonokkal. Az elemzők szerint a HTC nem tudott úgy fejlődni, ahogy ez egy vezető gyártótól elvárható lett volna. Az új HTC One M9 például majdnem olyan, mint elődje, az M8.
Rovataink a Facebookon