- Tech
- Godmode
- pubg
- battle royale
- videójáték
- pc
- xbox
- playstation
- fejlesztés
- nyilatkozat
- ingyenes
- free to play
- bejelentés
Majdnem éhen halt, majd kitalálta a világ egyik legnépszerűbb videójátékát
További Godmode cikkek
- ByeAlex extrém karrierváltásba kezdett, erre senki sem számított
- Ez a kisvárosi horror olyan sokkoló, mintha Stephen King agyából pattant volna ki
- Ennél jobb hírt nem is kaphattak volna a Harry Potter-rajongók
- Folytatást kap minden idők legrémisztőbb űrhorrorja
- Kicsi, erős, hordozható: nagyon eltalálta gamereknek szánt tabletjét a Lenovo
2017-ben nagyot durrant a battle royale műfaja a videójáték-iparban, hiszen ebben az évben jelent meg a Fortnite és a PlayerUnkown’s Battlegrounds is. Mindkét alkotás alapvetése ugyanaz: egy repülő járműből kell kiugranunk egy sziget fölött, majd miután földet értünk, fegyvereket, testpáncélt, hátizsákot és egyéb eszközöket keresni, hogy megküzdjünk a térképen lebzselő többi játékossal. A gamerek dolgát nehezíti, hogy egy szűkülő körben kell életben maradniuk. Az pedig már rájuk van bízva, hogyan oldják meg a dolgot, rejtőzködve vagy rambózva.
A győztes az, aki utoljára talpon marad a szigeten.
A PUBG ötlete egy Brendan Greene nevű fickó fejéből pattant ki, aki 2013-ban Brazíliában ragadt, miután tönkrement a házassága és elvált. Az akkor 37 éves férfi havi háromszáz dollárt, vagyis nagyjából százezer forintot keresett mindössze, ezt esküvői fotózásokból és weblapok dizájnolásából szedte össze. Greene arra gyűjtött, hogy elég pénze legyen ahhoz, hogy haza tudjon menni Írországba. Emiatt visszavett a kiadásaiból, szórakozni sem járt, szabadidejét pedig azzal töltötte, hogy videójátékozott.
Greene sosem vette komolyan a játékokat, de amikor rátalált a modolásra, megváltozott az élete. A modolás azt jelenti, hogy a játékok forráskódjához hozzáférve a szimpla rajongók képesek arra, hogy egyes videójátékokat teljesen megváltoztassanak. Ennek köszönhetően lett olyan szép a Skyrim, hogy az ember álla leesik tőle, de anno a Pro Evolution Soccer-sorozatba is modderek raktak rendes mezeket és csapatokat, hogy élvezhetőbb legyen az e-futball.
Leginkább egy japán film, a Battle Royale inspirálta Greene-t, amikor a PUBG-n elkezdett dolgozni, a produkció ugyanis arról szólt, hogy középiskolás diákok egy szigeten találják magukat, ahol kénytelenek életre-halálra megküzdeni egymással. A sikerre és arra, hogy felfedezzék, még várni kellett…
A PUBG alkotója kénytelen volt hazaköltözni a szüleihez, de aztán felfedezték
A játék alkotója 2014-ben visszaköltözött Írországba, egyedül azonban nem tudta fenntartani magát, a szüleivel élt egy fedél alatt, akik aggódtak is érte, mondván, Greene sosem fog pénzt keresni a modolással.
Megmondtam nekik, hogy van rá esély, hogy egyszer elkészítem a saját játékomat.
A férfi szerencséjére a Sony Online Entertainment egyik fejlesztője meglátta, hogy valaki Twitchen a Greene által alkotott ARMA-moddal játszik, és felkeltette az érdeklődését. Felkérték, hogy működjön közre a H1Z1-en, ami jókora összegeket hozott a kasszájára. 2016-ban pedig egy dél-koreai cég, a Bluehole adott neki lehetőséget, hogy azok után, hogy kis híján éhen halt, tényleg megcsinálja a PlayerUnknown’s Battlegroundsot.
2020-ig a játék eredeti változatából – később készült mobilos verzió is – hetvenmilliónál is több példány kelt el PC-re és konzolokra, és olyan battle royale-utódoknak alapozott meg, mint az Apex Legends.
A PUBG ebben a pillanatban kicsit több mint tízezer forintba kerül Steamen, a játék viszont január 12-től ingyenes modellre vált a nagy vetélytársak példáját követve. Egy kis csavar az egészben, hogy a Ranked-játékmód zárva lesz az ingyen játszó gamerek előtt, a BattleGround Plusért 13 dollárt kell majd fizetni. Azok pedig, akik már megvásárolták a PUBG-t, automatikusan megkapják a teljes verziót, és extra skineknek is örülhetnek majd.
(Források: CNBC, IGN.com)
Rovataink a Facebookon