A szabadalmi kérvény "számítógépes multimédia-center" néven fut, és egy olyan multimédia-központot ír le, amihez különféle külső modulok csatlakozhatnak, azok a központon keresztül kommunikálhatnak, adatokat cserélhetnek egymással, és a felhasználó a központ menürendszerén keresztül az összes modult egy egységes felületen vezérelheti. A külső modul lehet számítógép, iPod, játékkonzol, dvd-lejátszó, vagy akár -felvevő, merevlemez, tévé, telefon; bármi, aminek köze lehet a multimédiához. A szabadalom szerint a készüléket irányíthatjuk billentyűzettel, egérrel, interneten egy távoli pc-vel, vagy "távirányítási képességekkel rendelkező médialejátszó készülékkel", ami alatt valószínűleg az iPhone-t kell érteni - tehát maga a vezérlő egység is egy szabadon választott külső modul.
iPod-tévé
A készülék nagy előnye a rugalmasság lenne, hiszen a felhasználó gyakorlatilag saját kezűleg rakosgatná össze a maga igényei szerinti otthoni szórakoztató központját. Ha sikerül az egyes modulok közti kommunikációt megoldani, az egyelőre hivatalos név nélküli, de az online közösségben Apple TV 2.0-nak keresztelt médiacenter könnyen elérheti, hogy valóságos iparág épüljön rá, mint az iPodra. Hogy ezt teljesen új termékként, vagy a jelenlegi Apple TV kiegészítőjeként képzeli el a cég, egyelőre rejtély, és erős a gyanú, hogy még jó ideig nem is hallunk majd sok konkrétumot a szerkezetről.
Házibarkács
Az Apple TV még egy hónapja sem jelent meg a boltokban, máris tucatnyi módon hackelték meg, kompatibilissé téve a Divx-től a Bittorrentig, az RSS feedektől a Nintendo régi videojátékaiig mindennel. A mozgalom központja az Appletvhacks.net oldal, aminek készítői ezerdolláros jutalmakkal ösztönzik a bonyolultabb házibarkács-fejlesztéseket (most éppen az usb-s külső merevlemez sikeres csatlakoztatásával lehet ennyit nyerni).