A biometria olyan közel van, hogy azt már a moziban is mutatják. Ezenkívül olyan közel van, mint az egér. Jelszó helyett ujjlenyomat, ne mozduljon Ön.
Zselés scannerbe tenyerel a kém. Az Index kiküldött tudósítója, a hardvertesztelés doktora huncut kacajra fakad, amikor a felhasználóakadémián tanult billentyűzetre bukásos jelszóbeírás helyett egy mozdulattal lép be a rendszerbe. Minden alkalommal.
A Siemens vállalat szerény küllemű termékben léptette piacra kortárs biometrikus azonosítórendszerrel egybeépített rendszerét. Az ID Mouse tervezőitől nyilvánvalóan direkt azt kérték, hogy emeljenek ki az alsó fiókból egy 1995-ös egértervet és egy erőteljes radírozás után rajzoljanak bele egy miniatűr szenzorlemezt és egy zseblámpaizzót. A termékben így retrószagú visszafogottság ellenpontozódik a háttérben álló világméretű összeesküvés céljával: hogy ti. több millió dolláros biztonsági rendszereket tegyen feleslegessé.
A biometrikus periféria USB porton keresztül táplálja az adatokat a személyi számítógépbe. Az ujjlenyomatok kezelését elősegítő program telepítése és kezelése egyszerű - emellett izgalmas szürreális elváltozásokat okozott a Windows operációs rendszerben, amelyeket napi egy újraindítással lehetett orvosolni.
Munkásegér
Begyet az ablakra |
Az ID Mouse nem sokkal drágább, mint a piacon jelenleg kapható über-egerek, a periodikus jelszóváltás doktrínája alatt elgyötört munkásosztály ezért tört ki örömujjongásban, amikor a 2001-es ComDex-en meglátta a kedélyesen villogó megannyi mauszt.
Bioszürreális tartós teszt
|
A természetes veszély, hogy a júzer kizárja magát a gépéből minimális: háztartási balesetek esetére akár mind a tíz ujj adatai felbökdöshetők a nyilvántartóba, súlyosbított balsors esetén a hagyományos jelszó begépeléshez lehet folyamodni a maradék szervekkel.