Hogyan lehet egy helyre terelni az emaileket?
Manapság az email már nem olyan fontos kommunikációs eszköz, mint a mobilon futó üzenetküldők, de azért egy régen bejegyzett címet senki sem hagyna veszni. Szerencsére megoldható, hogy az összes régi emailcímre érkező levél egyetlen modern fiókban gyűljön össze.
Nekem is van egy 1997-ben levédett freemailes fiókom, amihez foggal-körömmel ragaszkodok, és már jó ideje úgy használom, hogy egyáltalán nem kell belépni sem a Freemailre, sem a hozzá kapcsolódó weboldalakra.
A kulcsszó az átirányítás, amit a Freemail kezelőfelületén a Beállítások közt, az Átirányítás fülön kell kezelni. Itt megadjuk az emailcímünket, és átkapcsoljuk arra, hogy a leveleket csak továbbítsa, vagy arra, hogy továbbítsa és helyben is kézbesítse. A helyi kézbesítés hátránya, hogy az átirányítás miatt ritkábban fogunk belépni a Freemail oldalára, így nem vesszük könnyen észre, hogy betelt a tárhelyünk, úgyhogy érdemes inkább a másik opciót választani. Hasonlóan működik a dolog Gmailen, ha onnan akarunk továbbítani, és az Outlook.com-on is (az észrevételeket és tanácsokat örömmel fogadom, hogy ezeken kívül még milyen más levelezőt lenne érdemes bemutatni).
Ezzel viszont még csak a feladatok felét teljesítettük. Be kell lépni a továbbítási célpontként használt szolgáltató webes fiókjába, hogy ott felvegyük küldési címként az eredeti freemailes címünket. Ez már trükkösebb dolog.
Gmailen az idegen címről való küldéshez SMTP-szervert kell beállítani, akárcsak a szoftveres emailklienseken. Ennek ismerni kell a címét, a szerver portját, titkosítási beállításait, és megfelelő jogosultsággal kell rendelkezni. Érdemes megnézni az emailszolgáltató leírását ezzel kapcsolatban, de ha nincs ilyen, akkor használhatjuk a netszolgáltató, vagy például a Gmail SMTP-szerverét.
Az Outlook.com Postával egyszerűbb dolgunk van, ott a felvett aliasra csak egy visszaigazoló emailt kell kérni, és a másik emailfiókban rákattintani a levélben kiküldött linkre. Ezzel igazoljuk, miénk a küldőként felvett idegen emailcím.
Ha beállítottuk, hogy küldéshez is használhassunk az átirányított emailcímünket, akkor már csak egy dolgunk van. Mindig oda kell figyelni levelezés közben, hogy a válaszlevél feladója a megfelelő cím legyen, és a címzett is stimmeljen. Érdemes szűrőkkel/szabályokkal különválogatni a másik fiókból érkező leveleket, hogy átláthatóbb legyen az egész, és akkor elmondhatjuk, hogy minden levelezésünket kézben tartjuk, egyetlen modern felületen.
Rovataink a Facebookon