Csődbe ment az OTP?
További HOAX cikkek
- Nem, Obama, Fauci és Melinda Gates nem látogatta meg együtt a vuhani víruslabort 2015-ben
- Ha Müller Cecília ingyenes védőfelszerelést kínál emailben, ne kattintson rá, vírus!
- Nem, nem szólaltak fel a japán parlamentben a hun-magyar testvéreik trianoni tragédiájáról
- Nem gyullad fel az autó, ha benne marad a kézfertőtlenítő
- Filléres matrica különbözteti meg az 5G ellenes csodapendrive-ot a simától
A Google találati listája alapján a Hitel Világ Stádium című Facebook-oldalon jelent meg először a közösségi média magyar részein ma futótűzszerűen körbeszaladt álhír arról, hogy egy állítólagos jogász titkos infója szerint az OTP még 2007-ben vásárolt valamiféle amerikai részvénycsomagot, ami fedezetlen volt, a bank pedig csődbe ment.
Egy jogász ismerős beszélt az OTP ről...
Az OTP - ről sokan nem tudják (titkolt információ a mai napig) hogy 2007 ben nyereségvágyból amerikai tőzsdéről vásárolt egy szép kis részvénycsomagot. Az OTP jogásza elmesélte egy volt egyetemi szintén jogász barátjának ezt, és így kikerült az információ, de titkolni kell, kaptam mellé az instrukciót amikor ezt elmondták. Szóval nem beszéltem erről senkinek eddig, de már nincs értelme titkolni. A részvénycsomag boncolgatása egy zsákbamacska volt és hosszú időt igényelt az átolvasása és felfogása is. Az eredmény megdöbbentő volt és SOKKOLÓ! A teljes részvénycsomag amit vásároltak FEDEZETLEN ingatlanpiaci származtatott DERIVATÍVA volt, amit SOHA nem lehet behajtani senkin. Az OTP akkor csődbe ment! De érkezett a felmentő sereg a kartelltársak közül... szóval valaki, valamelyik bank puszta jó szándékból kisegítette az OTP bankot és a magyarországi ingatlanai ellenértéke fedezetére kapott pénzt működni. (az összes magyarországi ingatlanuk valamelyik svájci banké) Az OTP nem tud helytállni és képtelen visszafizetni a hitelkárosultaknak a pénzét! Nincs semmi fedezete az OTP banknak!
A poszt magán visel minden hoaxra jellemző tulajdonságot: sejtelmes, megerősítetlen belső információt közöl egy közelebbről meg nem nevezett informátorra hivatkozva, csupa nagybetűs részek, mértéktelen felkiáltójel-használat, pocsék helyesírás, zavaros fogalmazás. A történet egyértelműen légből kapott, ettől függetlenül nem meglepő, hogy a bank jogi lépéseket tervez, mivel az ilyen szóbeszédek valóban képesek akkora pánikot kelteni, ami lavinát indíthat el. Az 1997-es Postabank-pánikot is egy egyszerű szóbeszédnek köszönhettük, ami óráról órára terjedt át újabb városokra, az ügyfelek pedig tömegesen vették ki a pénzüket a bankból. Akkor egy nyugdíjast tettek felelőssé a történtekért.
Érdekesség, hogy az eredeti bejegyzés még februárban született, de csak most kapták fel, és már 1500 megosztásnál jár. Ráadásul átvette a bizarr "Titkolt hírek képekben - hogy képbe legyél" nevű Facebook-oldal is, ahonnan közel ezren osztották tovább a kitalált történetet, ami most, jó pár hónappal később tartja lázban az internetezőket. Nem nehéz kitalálni, hogy Csányi Sándor óriási részvényeladása és a devizahiteles perek élesztették fel hirtelen a már elfelejtett kamuhírt.
Az OTP keddi, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint „a bank határozottan visszautasítja azt a rémhír keltésére alkalmas, interneten terjedő írást, mely szerint a bank 2007-ben kétes pénzpiaci műveleteket hajtott volna végre vagy csődbe ment volna”. A bank szerint működésük megfelel a mindenkor hatályos jogszabályi feltételeknek, amelyet a PSZÁF rendszeresen ellenőriz, valamint tőzsdei cégként gazdálkodásának adatai nyilvánosak és könyvvizsgáló által hitelesítettek. „Az OTP Bank az európai stressz teszt alapján Európa harmadik legstabilabb bankja, tőkehelyzete és likviditása kiváló” – áll a közleményben.
Rovataink a Facebookon