További Jog cikkek
Álnevüket is beleírták
Nem ismeretlen fogalom a feladót vagy üzenetet tartalmazó vírus, de a "greetz" ez esetben nagyon ostoba módon került bele a kódba. Sok vírusíró aláírja a művét, és a weboldalak felborítói is névvel örökítik meg magukat a defacement után. Ami ezeket az aláírásokat az izraeli fiatalok által alkalmazottól megkülönbözteti, az egy fontos részlet. Rendszerint nem szokásos leregisztrálni a szolgáltatónál azt a nicket, amivel később vírust írnak alá.
Könnyű volt megtalálni IP-címe alapján
Sok szempontból igen óvatosan és előrelátóan jártak el a vírusíró fiatalok, de ezen a banánhéjon elcsúsztak. A Suid nicknév szerepelt az egyik ICQ-chat szerver felhasználói között. A név tulajdonosa így akart megbizonyosodni róla, hogy senki más nem jelentkezhet be ezen a néven. Mivel Suid fix IP-számmal rendelkezett, az izraeli nyomozóknak a nyomozás lezárása innen kezdve csak néhány telefonhívásba került. Suid arról is tett, hogy a vírusban a tettestársai is nevükön szerepeljenek.
A Goner még mindig rója a köröket a világhálón, de megfigyelhető, hogy egyre kevesebb gépre jut be. Már a múlt hét végén világossá vált, hogy túlzó volt a LoveLetter vírussal való összehasonlítása, és a vártnál kisebb kárt okoz világszerte. A féregvírus szerzőit így egy sor szabálysértési vádponton kívül "csupán" 5-10 millió dollárosra becsült kár miatt vonják felelősségre.
Szigorú az izraeli számítógépes bűnözés elleni törvény
A négy fiú 15 és 16 éves, és a hétfőre kitűzött első tárgyalásukat is a tel-avivi fiatalkorúak börtönében várják. Szerencsétlenségükre Izrael az első országok között volt, ahol a törvényeket a digitális bűnözési formákhoz igazították. A vírusok terjesztése miatt az országban komoly börtönbüntetéseket lehet kiszabni. A Goner szerzőit a legrosszabb esetben akár ötéves börtönre is ítélhetik.