Legyen ön is botcsinálta szívsebész!
További Mémeskút cikkek
- „Nyolc menetet bírni egy 20 évessel!” Ezek a legjobb mémek a Tyson–Paul-meccsről
- Az olimpiai sztár, akiről nem tudtuk, hogy szükségünk van rá, pisztolyával elfoglalta az internetet!
- Nemcsak a demokratákat, de az internetet is felrobbantotta Biden visszalépése
- „Kamala Trump” és a „Biden–Putyin-találkozó” – mémek készültek Joe Biden legújabb bakijairól
- Itt vannak a mémek Szentkirályi Alexandra visszalépéséről
Új kedvenc videojátéka van az internetnek: a Surgeon Simulator 2013 hihetetlenül idegesítő, a kezelése borzalmas, a játékosok mégis remekül szórakoznak rajta, és szó szerint ezrével töltik fel a YouTube-ra a virtuális szívsebészeti sikereiket és – főleg! – csúfos kudarcaikat bemutató videókat. A játék erősen emlékeztet a 2010-ben nagy karriert befutott QWOP-ra, ami azt mutatta meg, hogy egy olyan egyszerű dolog, mint a futás, igen összetett és nehéz tud lenni.
A továbbiakat csak azoknak ajánljuk, akiket nem zavar a szívműtéteknél óhatatlanul jelen levő vér és belső szervek látványa (még ha csak rajzolt formában is).
A Surgeon Simulator 2013 egy játékprogramozói versenyre készült, mindössze 48 óra alatt rakta össze négy programozó és grafikus. A játékban egy szívátültetést kell végrehajtanunk úgy, hogy a sebész kezét irányítjuk. Öt gombunk van az öt ujj mozgatására, az egérrel mozog a kéz vízszintes síkban, bal gombbal függőlegesen, és a jobb gombbal tudjuk forgatni. Ha első olvasásra egyszerűnek tűnik, meg lehet próbálni (a játék online és ingyenes, csak egy böngészőkiegészítő csomag telepítését kéri). Amikor tíz perc után is az legnagyobb a kihívás, hogy valahogy meg kéne fogni azt a rohadt szikét, garantált a dühroham a legjámborabb játékosnál is.
A játék néhány nap alatt olyan népszerű lett, hogy írt róla a legnagyobb gémer magazin, az amerikai Game Informer, de még a mértékadó gazdasági lap, a Forbes is. A hamar sztárrá vált készítők a Redditen tartott interjújukban elárulták, hogy ők maguk sem képesek megoldani a játékot, viszont lenyűgözve tapasztalták, hogy vannak játékosok, akik pár nap alatt profivá váltak a szimulátorban, és fél perc alatt lerendezik a szívátültetést. Az is kiderült, hogy nincs közöttük orvosi végzettségű, de még kórházas sorozatokat se nagyon néznek a tévében, így ha a szimuláció esetleg valósághű lenne, az csupán a véletlen műve.
A sebésszimulátor, mint videojáték egyébként nem új találmány, a kilencvenes években Commodore Amiga gépeken létezett a Life and Death című nagy sikerű sorozat, és a Nintendo DS-en is ebben a műfajban indult a Trauma Center és több folytatása.
Rovataink a Facebookon