Mémes történelemkönyvünk szólhatott volna ez az ispánokról, az inflációról, a forint gyengüléséről vagy a kisadózó vállalkozások tételes adójáról, de végül bekopogtatott a világháború szélén billegő nemzetközi helyzet rideg valósága.
Az nem túl merész tippünk, hogy nem a Mémeskútból tudja meg, hogy Magyarország labdarúgó-válogatottja a a Nemzetek Ligájában négygólos győzelmet aratott idegenben. Cikkünk azt járja körül pár lépésben, hogy ez a sporttörténelmi esemény hogyan képeződött le az internetes kultúrában és népművészetben.
Így dolgozta fel az internetes népművészet az 2022-es országgyűlési választások eredményét.
45 éves korában meghalt Richard „Lowtax” Kyanka tévéproducer és internetes humorista.
Egy 28 éves olasz ikerpár, Anthony és Michael Tartaglia lett Olaszország második legtöbb követővel rendelkező influencere.
A TikTokon MadTrinity néven futó srácok receptje egyszerű: túlzó mimikával gyártanak burleszkeket.
A burleszk képtelen helyzetekre, torzításokra, kiélezett helyzetkomikumra épít, s esetlen szereplői, hősei irreálisan viselkednek. A film megjelenésekor és a filmkészítés kezdeti szakaszában a burleszk az egyik legelterjedtebb műfajnak számított, mivel – lévén némafilmekről volt szó – az elnagyolt mozgás és pantomim áthidalta a szótlanságot.
2021 egyik legnagyobb botránya a nyáron kirobbant Pegasus-ügy, amelynek lényege, hogy a magyar szervek az izraeli NSO cég mobiltelefonok megfigyelésére használt, bűnözők és terroristák elleni nyomozás során bevetett informatikai fegyverét az Amnesty International jogvédő és Forbidden Stories oknyomozó újságírói szervezet szerint politikai célzattal közéleti személyek és újságírók megfigyelésére használták fel.
A lapzártakor is kibontakozófélben lévő nemzetközi botrányban Magyarország egyetlen EU és NATO-tagként szerepelt a Pegasus-programmal visszaélő országok listáján, a szabad demokrácia és emberi jogok szempontjából nem túl fényes társaságban, felsorakozva Azerbajdzsán, Bahrein, Egyesült Arab Emírségek, India, Kazahsztán, Mexikó, Marokkó, Ruanda, Szaúd-Arábia és Togo mellé.
Ő az a szenegáli–olasz fiatalember, akit a háztartási praktika és életmódvideók mögött meghúzódó életképtelenség kifigurázása repített a világhírnévbe.
Khanabe Lame szenegáli származású olasz TikTok-sztárnak 75 millió követője van, amivel 2021 nyarán a videómegosztó harmadik legnépszerűbb alkotója. A Wikipédia szerint a 24 legtöbb kedvelést kapó TikTok-videó között 6 alkotása szerepel.
Lame családjával egyévesen került Olaszországba, ahol egy chivassói lakótelepen szerény körülmények között nőtt fel. Középiskolában focizott és kosárlabdázott. LeBron James nagy rajongója. Iskola után CNC-gépkezelőként dolgozott.
A PayPal, a Tesla és a SpaceX atyja ma 50 éves. Munkája és cégei nagy hatással voltak és vannak a popkultúrára is, amely szívesen referál Muskra vagy a nevéhez kapcsolható dolgokra. Musk pedig pont úgy, ahogyan a közösségi média erejét, ezt is kihasználja.
Így amellett, hogy nevét vagy termékeit emlegetik, Elon Musk maga is megjelenik a televízióban vagy a moziban időnként. És nemcsak interjúkat vagy beszélgetős műsorokat találhatunk, amelyekben Elon Musk Elon Muskot alakítja, hanem az évtizedek óta futó rajzfilmsorozatoktól a véres akciófilmekig szinte mindent.
A Nyan Cat ejtette az első kapavágást a kriptogyűjteményi mezőn, ahol Katasztrófalány nemrég félmillió dollárt keresett.
Az Ever Given teherhajó különös esete nemcsak vicces képeket ihletett, de feltámasztotta a játékos mémalkalmazások műfaját is.
Nézze velünk a digitális oktatás szülői idegbajának potenciális kordokumentumait!
Megérkezett a Never Gonna Give You Up 4K változata. Ingyenes Rickroll!
A korai internet egy cyberpunk vadnyugat volt, ahol mindenki titokzatos álnév mögé bújva hackerdolgokat művelt, a válla mögött hátrapillantva Winampot telepített, vagy vakon gépelte a HTML-tageket, és az emberek jól elszórakoztak egymás béna pózolásán.
A karácsony ajándékhajszával és bejglitúladagolással járó családi ünnepe elviselhető. A halloween ijesztgető boszorkányai és csontvázai kifejezetten szórakoztatóak. Az emberi érzelmek kereskedelmi kihasználására alapuló ünnepek közül azonban messze a legnyomasztóbb a Bálint-nap.
A polgári engedetlenség küszöbén álló vendéglátósok és vendégek gondolatvírussá konvertálják a járványt.
Az Egyesült Államok új elnöke, Joe Biden beiktatásán váratlan memetikus bomba robbant: egy egyedül ücsörgő idős úriember kötött kesztyűben. A jelenet főszereplője Bernie Sanders, a demokrata párti elnöki jelölésért többször induló szenátor. Ki ő, és mi történt vele?
Kétség sem férhet hozzá, hogy 2020 rossz évként marad meg az emlékezetünkben. Megjelentek olyan mémek, amelyek szerint a helyzet nem fog javulni, sőt lehet, hogy a másodpercszámláló tovább számol, és marad 2020. Ezek közül az egyik legmulatságosabb arról figyelmeztetett, hogy a posztapokaliptikus kalandfilm, a Mad Max 2021-ben játszódik, és hamarosan talán bőrszerkós sivatagi punkká züllünk.
A brit EU-kiválás következményei nyelvi szinten sokáig velünk maradnak még, és ránk hagynak egy nagy adag internetes karikatúrát is.
Mint művelt olvasóinktól megtudhattuk, a monolit egy nagy darab faragott követ jelent, az Amerikában talált monolit ezzel szemben fém. Mi folyik itt... a Földön?!
A belga rendőrök által szétzavart orgiáról ereszen menekülő európai képviselő története természetesen nem hagyta hidegen a magyar internetezőket.
Az Adobe döntése alapján 2020-ban véget ér a korai internetkorszakot meghatározó vektoranimációs formátum, a flash története. A net történetét megörökítő Internet Archive ezzel egy időben külön gyűjteményben állít emléket az első össznépi animációs médiumnak.
Leonardo DiCaprio lehet az egyetlen, aki letaszítja mémország trónjáról Nicholas Cage-t, a színészfejedelmet? Most nagyon közel jár hozzá, hiszen Leonardo nem csak babérkoszorús mémszereplő, de a kárörvendő piperkőc gonosz Calvin Candie szerepében gyakorlatilag övé 2020 legnagyobb mémje.
.
Mint ismert, Afrika egy kreatív hely, Ghána pedig egy kiemelkedően kreatív afrikai ország. Messze földön ismertek a különleges ghánai temetkezési szokások, mint például a kólásüveg alakú színes szobrokba temetkezés. Természetesen innen származnak jelen mém főszereplői a táncos koporsóvivők is.
Lázár János nagy vihart kavart bécsi bejelentkezése rendesen beindította a magyar internetezők agyát, a hazai mémgyárosok valószínűleg ezekben a pillanatokban is fáradhatatlanul ügyködnek legújabb mesterműveiken.
Mint ismert, Lázár egy kedden publikált videójában arról beszélt, hogy a bevándorlók számának szaporodásával Bécsben piszkosabbak lettek az utcák, szegényebb a környezet, valamint nagyobb a bűnözés is. A videót a Facebook ugyan eltávolította, az internet azonban nem felejt. Sőt.
Mint minden jelentős világrengető történés, Elon Musk űrbe kilőtt Teslája sem úszta meg a mémmé válást. Nem is lehet ezen igazán csodálkozni, egy alapjában véve abszurd, mulatságos és meghökkentő jelenségről van szó: egy űrben száguldó piros sportautó önmagában elég ahhoz, hogy vicces tartalmak tömege szülessen róla az interneten.
Valóságos tömeghisztéria tört ki az interneten, miután a mai Ripost elkövette az évezred oknyomozását. Ómolnár Miklós már indulás előtt közpénzmilliókból kitömött újságja ugyanis leleplezte, hogy a Jobbik címerében megbújik (nem, nem egy Gyurcsány-szál) egy vörös félhold, rámutatva arra a kormányzati tébolyra, miszerint az iszlám áll a szélsőjobboldali, ellenzéki párt mögött. A maga műfajában őszintén szórakoztató leleplezés hatására elöntötte a magyar internetet egy rakás legalább ennyire minőségi oknyomozás azzal kapcsolatban, hogy mit rejthetnek még az ismert pártok címerei, hol bújhat még meg a lopakodó iszlám a háttérben.
Grumpy Cat a világ leghíresebb macskája, és a tulajdonosa nem engedi, hogy mások nyerészkedjenek rajta. A négylábú internetes szupersztár most 710 001 dollárral lett gazdagabb, ennyit nyert ugyanis egy szerzői jogsértési perben, ám nem valószínű, hogy ettől egy picit is vidámabb lesz az arckifejezése.
Kevés olyan alkalom van, amikor egyetlen mondattal sikerül szinte minden művészeti irányzat képviselőjét megihletni. Pedig most ez történt: Kósa Lajos olyat nyilatkozott, hogy annak 24 órán belül minden műfajban remixe született az online audiovizuális kultúrában.
Rovataink a Facebookon