További Mobil cikkek
A Nokia háromsávos telefonja azonban csak éjszaka, gyér fényben tűnik manikűrkészletnek, nappal leginkább egy multifunkcionális, atommeghajtású, többcellás, hordozható teleportkészülékre hasonlít, amit a szépemlékű Xénia-láz díszlettervezője álmodott meg, miután erős alkoholos befolyásoltságában elaludt egy hatvanas évekből itt felejtett szkájfotelben.
Billentyűk két kézre
Klikk a képre! |
A szokatlan billentyűzetkiosztású mobilok mezőnyéből azonban kitűnik használhatóságával a 7600-as: a gombok ugyan kis erőlködéssel, de akár fél kézzel is elérhetőek, ráadásul a szokatlan forma ellenére a készülék egykezes és kétkezes üzemmódban is viszonylag kényelmes.
Széles sáv, de minek?
A Nokia 7600-as az egyik első olyan mobiltelefon, ami a WCDMA szabványt alkalmazó harmadik generációs hálózatokon is használható, ami azért különösen jó dolog, mert ilyen gyors adatátvitelt biztosító rendszer nemhogy Magyarországon, de még a kontinensen sincs sehol, így pénzünk jelentős részét egy használhatatlan, ámde roppant előremutató fejlesztésre adhatjuk ki.
A 7600-ason a Series 40 elnevezésű kezelőfelület némiképp átszabott verziója fut, az ikonokat és a színvilágot ugyan a telefon külsejéhez igazították, de minden maradt a régi helyen, így a megrögzött Nokia-felhasználókat nem érhetik nagy meglepetések. A 7600-asba belezsúfoltak szinte mindent, amire a telefongyártók pr-szakemberei szerint csak szükségünk lehet: WAP 2.0 szabványt támogató mikroböngésző, Java-játékok és programok, integrált e-mail kliens, beépített, mozgókép felvételre is alkalmas kamera, Bluetooth, vagy éppen mp3-lejátszó vár ránk. Talán csak egy sörnyitó és egy teleszkópos fogkefe hiányzik, hogy a telefon büszke tulajdonosa készüléke segítségével a világ bármely térerővel megáldott pontján, még a legmostohább körülmények közt is életben tudjon maradni.
Csak egy kis esti zene
A Nokia 7600-as hordozható multimédiás központnak készült, ennek azonban némiképp ellentmond, hogy mindössze apró, harminc megás beépített memóriával rendelkezik, ráadásul ezt semmilyen módszerrel nem bővíthetjük. Ekkora memóriára alig félórányi zene fér el, ez pedig legfeljebb azoknak a szívkoszorúér problémákkal küszködő kocogóknak elég, akik minden este Komár László slágereire kerülik meg kétszer a háztömböt rózsaszín, csillogó szabadidőruhájukban.
Mást azonban nem nagyon írhatunk a 7600-as panaszkönyvébe, hiszen a kijelző képe nagy felbontású és éles, a telefon egy feltöltéssel akár öt napig is kibírja, és ha még ez sem lenne elég: csengőhangnak akár mp3 számokat is beállíthatunk, így biztos sok elismerő pillantást gyűjthetünk majd be. Legalábbis amíg elő nem vesszük a zsebünkből.