Hogy pontosan kik ők, azt a Vodafone egyelőre nem tudja, mert a Pannon GSM sohasem osztotta meg a céggel azokat adatokat, amelyekből kiderülhet, hogy hol használják hálózatát a Vodafone ügyfelei.
Gyorsított ütem
A változások miatt a Vodafone-nak fel kell gyorsítania fejlesztéseit, bázisállomásainak telepítését. Vitai elmondta, hogy a beruházásokra technikailag fel vannak készülve, a telepítendő bázisállomások leendő helyei is ki vannak jelölve, a többi a Hírközlési Felügyeleten (HÍF) és az önkormányzatokon múlik.
Ha azonban a HÍF-engedélyek és az önkormányzati hozzájárulások megadásának ütemét nem tudják felgyorsítani, azaz "nincs jó szándék" a hivatalos szervek részéről, a fejlesztés kevésbé lesz sikeres. Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium egyébként kedd reggel már több megoldási lehetőséget is javasolt a cégnek, de ezekről Vitai egyelőre nem akart nyilatkozni.
Jelenleg 1238 bázisállomással rendelkezik a cég, az év végéig még további 120-at kívánnak üzembe helyezni. A Vodafone saját mérései alapján a Pannon GSM körülbelül 1500 bázisállomással üzemelteti hálózatát, "a különbség tehát minimális".
"Nyugaton ez nem szokás"
Vitai nem kívánta minősíteni a Pannon GSM hétfői lépését - amiről egyébként csupán egy órával korábban értesült, mint a sajtó - de megjegyezte, hogy "nyugaton ez nem szokás". Szívesebben vette volna, ha a két cég leül egymással tárgyalni, hiszen korábban még arról is szó volt, hogy a Pannon GSM és a Vodafone stratégiai partnerekként szállnak szembe a Westellel.
Vitai elmondása szerint a felmondólevélben semmiféle indoklás sincs. "Ez a legrövidebb levél, amit életemben kaptam" - tette hozzá. A döntést azért is furcsállja, mert a Pannon GSM első számú ügyfele jelenleg a Vodafone, a cég az elmúlt két évben ugyanis több mint 4,6 milliárd forintot fizetett a magyar szolgáltató hálózatának használatáért.