Az amerikai hanglemezkiadók szövetsége (RIAA), a zenekiadók szövetsége (NMPA) és a zeneszerzőket képviselő Harry Fox Agency az elmúlt hónapban perelte be a fájlcserélőt a szerzői jogok megsértéséért. Az Audiogalaxy az egyik legrégebbi Napster-klón, a Download.com adatai szerint a programot eddig legalább 30 millió példányban töltötték le. A cég több mint 15 millió regisztrált felhasználóval rendelkezik, és 430 szerver segítségével teszi lehetővé a zenei fájlok cseréjét. Az ügyet a New York-i szövetségi bíróság tárgyalta, az esetleges elmarasztaló ítélettől az Audiogalaxy ezzel az egyezséggel menekült meg.
Lásd: Napster
Bár a megállapodás az Audiogalaxy jogi problémáit megszünteti, súlyos kétségeket vet fel a cég jövőjét illetően. A Napster története jól illusztrálja, hogy milyen lehetőségei lehetnek egy filterező fájlcserélőnek. A cég tavaly kezdett filtereket működtetni, melyek jól-rosszul szűrték a nem engedélyezett fájlokat. A Napster népszerűsége rohamosan csökkent, idén májusra pedig meg is szűnt a szolgáltatás. Egyébként lehetséges, hogy a Napster visszatér a peer-to-peer színtérre, legalábbis legjelentősebb támogatója, a német Bertelsmann tett erre utalásokat.
A RIAA küzdelmet folytat a többi fájlcserélő ellen is, könnyen hasonló sorsra juthat a Morpheus, a Kazaa, a Grokster, az MP3Board és a Madster (a korábbi Aimster) is.