További Net cikkek
Véget ért az Index remixversenye, amit a nagy gonosz multi ellen kiálló magányos hős tiszteletére rendeztünk. Nem meglepő módon önök a mezőny vicces vagy viccesnek szánt indulói helyett azokat részesítették előnyben, amelyekbe érezhetően sok munkát ölt a készítőjük.
Az első helyre Edmund Blackadder szerzeményét szavazták be az olvasók, hallgassuk is meg együtt:
A második helyen, alig néhány tizedponttal lemaradva pHon nevű olvasónk szerzeménye futott be - ez a két remix érezhetően kiemelkedett a mezőnyből.
Edmund csak annyit fűzött hozzá az eredményhez, hogy "Köszönöm, remek móka volt!", az első helyről éppen csak lemaradt pHon viszont mesél arról is, hogyan készült a mű:
"A remixet az Ableton Live nevű daw-val (digital audio workstation, ősmagyarul) írtam, a drumloop és szöveg kivételével minden hang és dallam saját facsarású. Kizárólag VSTi (azaz szoftver) szintiket használtam benne. Egyébként nem szívesen használok gyári drumloopokat, ezt is csak azért használtam, hogy gyorsuljon a dolog, lévén elég sok időt el lehet pepecselni a dobok összeválogatásával. A track tempója 140 bpm és a műfaj (szerintem) breaks, de ha nem az, azt se bánom. Azért ez a műfaj, mert a drumloop könyvtáramat válogatva végül ez tetszett meg és erre kezdtem felépíteni a tracket. Amúgy egyébként psytrance és ambient zenéket hallgatok. A tojásdobálóról az a véleményem, hogy nyilván tévedett, ugye a mi országunkban ilyen nem fordulhat elő, hogy valaki tisztességtelen úton jut anyagi előnyökhöz."
Ballmer inkább elfelejtené
A zenéket elküldtük magának az érintett Ballmernek is, az előadásában többször megemlített emailcímre, de nem érkezett rá semmilyen reakció. Úgy tűnik, a Microsoft-vezér legszívesebben elfelejtené az egész ügyet, nem is tett feljelentést a dobáló ellen. A magyar törvények szerint a tojásdobálás legfeljebb tettleges becsületsértésnek tekinthető, és a sértett tehet emiatt feljelentést; a Corvinus Egyetem garázdaság miatt jelentette fel a dobálót, ezt a BRFK elutasította.
Időközben az internet népművészei is lecsaptak a témára, és a videómegosztó oldalakat elárasztották a szállóigévé vált szöveg kreatív feldolgozásai. Két kedvencünk az elrabolt magyar emberekről szóló mozielőzetes, és a Ponyvaregény egyik csúcsjelenetének újraértelmezése:
Végül egy bónusz videoklip, ami akár a pályázatunkra is érkezhetett volna: