További Net cikkek
Blogok, közösségi hálók
A lövöldözés alatt és után a virginiai diákok közösségépítő oldalakon tájékozódtak arról, mi történik az egyetemen. A mészárlás alatt megjelentek az első blogok is, később pedig az egyetem neve első helyre került a fontosabb blogkeresőkben.
Egy Bryce nevű blogger az egyetem kollégiumából végigpostolta a tragédiát, ezt a blogot pedig az iskola egy olyan hallgatója írja, akinek a barátnője megsérült a lövöldözésben. A kollégium saját újságja, a The Collegiate Times is blogban tudósított az eseményekről.
Videók
A lövöldözésről készült videók közül egy hallgató, Jamal Albarghouti mobiltelefonos felvétele nemcsak a videomegosztó oldalakat járta meg, hanem az esti tévéhíradókat is. A készítő a CNN-nek kommentálta is a felvételt:
Az első híradások után megjelentek a videomegosztó oldalakon a videokommentek is, illetve a zenére összemontázsolt kép- és videorészletek is.
Szócikkek
A legnépszerűbb online közösségi enciklopédia, a Wikipedia is gyorsan reagált a történtekre. A lövöldözés után néhány órával terjedelmes szócikk jelent meg a történtekről és az elkövetőről. A Wikipedia példáját az enciklopédia honosított mutációi is követték, a magyar Wikipédia egyelőre nem.
Domének
Ahhoz sem kellett sok idő, hogy megjelenjenek az első doménbrókerek. Az Ebay-en máris lehet licitálni a Virginiakiller.com, a Campusshooting.com, a Campusgunman.com és a VaTechMassacre.com (VaTechmészárlás) doménre. Ez utóbbi 1000 dolláros kikiáltási árral és egymillió dolláros azonnali vételi árral került ki az aukciós oldalra, ahonnan azóta eltávolították.