Andrew Weinstein, az AOL egyik szóvivője szerint a szolgáltatás letiltását egy biztonsági rés is indokolta. Elmondása szerint az üzeneteket kezelő alkalmazás tártúlcsordulásos támadás áldozatává válhat.
Nem a komplett Messenger
Az AOL két héttel ezelőtt kezdte meg az üzenőrendszer lekapcsolását, az AOL szoftver önfrissítő funkcióját használva. Amikor egy AOL felhasználó bejelentkezik a szolgáltató hálózatába, automatikusan ellenőrzik, hogy a Windows NT, 2000 és XP operációs rendszer mellett működik-e a kérdéses alkalmazás.
Hálózatokon ér valamit
A PC World igyekezett hangsúlyozni, hogy a méltatlannak talált üzenőszolgáltatás nem azonos a Windows Messenger csevegőprogrammal, annak csupán egy kis részlete. Ezt a 'Service' szolgáltatást a rendszer mélyebb rétegeiben rejtették el.
Segítségével a hálózati adminisztrátorok vagy hálózati eszközök üzeneteket helyezhetnek el a felhasználók képernyőjén. Az ottoni felhasználók ugyanakkor igen kevés hasznát veszik, jelentette ki Richard Smith független biztonsági szakértő
Piszkálható-e más gépe/programja?
Az AOL lépését amerikai biztonsági szakértők kétélű fegyvernek tartják. Az meglehet, hogy biztonsági kockázatot jelent a szolgáltatás, viszont a felhasználó megkérdezése nélkül még ebben az esetben sem helyes letiltani.
Arról az alapvető kérdéstől nem is beszélve, hogy harmadik személy számítógépén annak beleegyezése nélkül szabad-e változtatásokat végrehajtani. Hiszen nem lehet kizárni, hogy néhányan aktívan használják a szolgáltatást.
Tomboló és hálás userek
Az AOL szóvivője szerint viszont nem okozott etikai problémát a lekapcsolás, hiszen a Windows üzenőcsatornája az AOL szolgáltatásának használatát korlátozza, valamint biztonsági kockázatot jelent.
Weinstein elmondása szerint igen kevés felhasználó tett panaszt, és követelte a változások visszafordítását. Annál többen érezték viszont szükségét, hogy levélben fejezzék ki köszönetüket.