További Szoftver cikkek
Az Apple kritikusai szerint saját maga ellen játszik a cég, ha eltiltja a gyerekeket, hiszen így a termékeitől is elfordulhatnak. "Ez az attitűd szöges ellentétben áll a nyílt forráskód szellemével" - mondta Dobbie a Wirednek. "A Darwinon nagyon sokáig dolgoztam, és mindig szószólója voltam az Apple termékeinek, úgyhogy nem hiszem, hogy ez lenne a módja annak, hogy arra buzdítsanak, hogy ezt továbbra is megtegyem, vagy hogy a későbbiekben nekik dolgozzak." - tette hozzá.
Nem köti a szerződés
Finlay Dobbie |
Többszáz slashdotos tiltakozik
"Törvényesen minden joga megvan az Apple-nek, hogy Dobbie-t letiltsa" - mondta Riccoboni - "ám ez inkább PR-probléma. A jövőben biztos, hogy elpártol jópár fiatal tudós a cégtől." Ezt bizonyítja az is, hogy hétfő óta több, mint hétszázan tiltakoztak a Slashdoton a döntés ellen.
A nyílt forráskód hívői szintén nemtetszésüknek adtak hangot, köztük Peter Wayner a "Szabad hozzáférést mindenkinek, azaz hogy intézte el a Linux és az ingyenes szoftver mozgalom a high-tech titánokat" című bestseller írója is. "Ezek a gyerekek imádják a Macintosh számítógépeket, meg akarják tanulni, hogy hogy működnek, és ügyes dolgokat szeretnének köréjük fejleszteni. És mit csinál az Apple? Eltanácsolja őket. Pedig ezek a srácok egy életen át Macintosh-t használnának. Ez majdnem olyan, mintha megtiltanád, hogy ingyen dolgozzanak neked" - mondta Wayner.
Sok tiltakozó, köztük egyetemi tanárok is, azon igyekeznek, hogy Dobbie-t valahogy visszalobbizzák a projektbe, ám az Apple egyelőre hajthatatlan. "Igaz, hogy különleges erőfeszítésről van szó, de miért ne tehetné ezt meg az Apple, amikor ez a fiú is különlegesen nagy erőfeszítéssel dolgozott a cég projektjében? Igen rövidlátó az Apple döntése, és arra enged következtetni, hogy épp azt felejtették el, hogy honnan indultak, mik voltak a gyökereik." - jelentette ki Elliot Soloway, a Michigani Egyetem professzora.