A fiatalok egy része a kedvenc számítógépes játéka miatt keveredik kisebb bűncselekményekbe. A BBC nem részletezi az okokat, de talán arról van szó, hogy a többszereplős online játékokért több ezer forintos havidíjat kell fizetni, amire nem feltétlenül telik a zsebpénzből.
Hekkelésből egyes
Néhányan olyan vírusokat keresnek, amelyek a népszerű közösségi oldalakon futtathatóak. Chris Boyd, a FaceTime Security igazgatója régóta figyeli a kártékony programokat, és a szálak sokszor vezetnek tinédzserekhez. A fiatalok többsége azonban annyira béna, hogy még a jól összerakott támadóeszközt sem tudja megfelelően használni.
A Symantec szakértői láttak olyan adatlopásra felkészített kamu emailt, amelyben a linkek nem a kártékony weboldalra vezettek, hanem a C: meghajtóra. Az illető valószínűleg a saját gépén tesztelte a programot, és lefelejtette kiélesíteni. Arra is láttak példát, hogy a fiatalok a saját számítógépüket tették tönkre az általuk írt vírussal.
Büszke lúzerek
Nagyon sok fiatal hekker(jelölt) csak elismerést akar szerezni a rendszertörésekkel. Felveszik videóra a munkájukat, hogy azt másoknak is megmutathassák. A videókat feltöltik a népszerű portálokra, például a YouTube-ra, ahol persze ugyanazzal az álnévvel regisztrálnak, mint amelyikkel a támadásokat intézik, mert a haverok előtt kell valami bizonyíték arra, hogy ők az elkövetők.
Sokuk oszt meg fotókat és részleteket a saját életéről, így a szakértők könnyen leállíthatják őket. Amikor Boyd lecsapott egy ilyen fiatalra, a YoGangsta50 néven futó illető megígérte, hogy soha többé nem bonyolódik ilyen piti bűnügyekbe.
A fiataloknak vigyázniuk kell, mert sötét előéletük később nehézségeket okozhat. Lehet, hogy nem kapnak meg egy állást a rendőrségi adatbázisból lekérdezhető bűnlajstromuk miatt. A BBC szerint a fiataloknak fel kell ismerniük az interneten elkövetett bűncselekmények súlyát, cselekedetük hatását. Sokan nem gondolnak bele abba, hogy ami pénzt megkeresnek az online bűnözéssel, azt valaki elveszíti.