Szociális aggályok vagy pénzkérdés?
Torbjörn Ihre, az Európai Fogadási Szövetség egyik vezetője jelezte: a hivatalos indoklás szerint szociális aggályok miatt korlátozzák ezekben az államokban a nem nemzeti tulajdonban lévő fogadócégek működését. A kormányok úgy vélik: a fiatalkorúakra károsan hathat, ha kicsúszik a kezükből a szerencsejátékok felügyelete, ráadásul a pénzmosás ellenőrzésére sem lenne módjuk. Torbjörn Ihre szerint azonban az igazi indok az, hogy az országok nem akarják elveszíteni az ebből a tevékenységből származó állami bevételeiket - a szociális aggályok csak akkor állnák meg a helyüket, ha semmilyen szerencsejáték nem lenne megengedett.
A Szerencsejáték Felügyelet illetékesét, Oravecz Lászlót szerettük volna megkérdezni, miként reagálnak az EU esetleges jogi lépésére, a főosztályvezető azonban nem volt elérhető.
Magyarországon ma már minden harmadik sportfogadás az interneten zajlik - jelezte nemrég a saját magyar nyelvű online portált működtető Sportingbet Plc., amely 2,78 milliárd dolláros forgalmával a világ legnagyobb internetes bukmékerirodája. A társaság még 2004 első felében jelent meg Magyarországon, s immár több mint 28 ezer regisztrált felhasználója van hazánkban. Becsléseik szerint összesen több mint 50 ezren játszanak online fogadási portálokon.
Miután a társaságok ellen a Szerencsejáték Felügyelet nem tudott hatékonyan fellépni, tavaly novemberben úgy változtatták meg a szerencsejáték-törvényt, hogy azokkal kapcsolatban semmiféle reklám- és propagandatevékenységet nem engedélyeznek, a tilalom megsértéséért pedig immár a reklámozót és a reklám közzétevőjét is felelőssé teszik.