További Üzlet cikkek
Békésen sörözget az ember a World of Warcraftban, amikor nyílik a kocsmaajtó, és beviharzik egy öltönyös-aktatáskás, 58-as szintű night elf. Közli, hogy adóellenőr, és az éves disznóölésből származó bevételről szóló igazolást követeli. A varázskard, a Dragon's Call, amit a Shade of Eranikus nevű sárkány elpottyant (41,4 damage másodpercenként) adóköteles, és a fegyverbolt előtt sor kígyózik, mert mindenki áfás számlát követel. A karakterválasztásnál a troll, a gnóm és az ork mellé új faj kerül: a könyvelő.
A WoW élőhalottaiból (undead) pompás adóellenőr válhat
Ez így nem mehet tovább
Nincs adóhivatal, amely emellett elmenne szótlanul. Az Egyesült Államok kongresszusának gazdasági bizottsága most azon dolgozik, hogy meghatározza, milyen adópolitikát folytasson a virtuális világokban, elsősorban a Second Life-ban.
"Tiszta lappal indulunk, és áttekintjük a virtuális gazdaságok különböző dimenzióit, hogy lássuk, mely pontokon merülnek fel közigazgatási kérdések" - mondta a Reutersnek Dan Miller, a bizottság vezető közgazdásza. Miller szerint nyilvánvaló, hogy az adótörvények bizonyos szempontból a virtuális valóság mögött kullognak, mert bárki hozzájuthat ugyan virtuális javakhoz és profithoz, "nem létezik olyan mechanizmus, amellyel mindez megadóztatható lenne".
Bizonyos adózási szabályok a Reuters szerint máris vonatkoznak a virtuális világokban tevékenykedő tömegekre. Aki például a bitekből felhalmozott vagyonát valós pénzre váltja, köteles a jövedelmet az amerikai adóhivatalnál, az IRS-nél bejelenteni. Arról nincs adat, hányan tették ezt meg a Second Life vagy a WoW történetében.
A Reuters vonatkozó cikkét egyébként az az Adam Pasick jegyzi, aki Adam Reuters néven a napokban maga is beköltözött a Second Life-ba, és ott virtuális Reuters-irodát nyitott. A hírügynökség hivatalos támogatásával létrehozott iroda hétfőn, szerdán és pénteken délután 4 órától áll nyitva - ilyenkor bárki meglátogathatja Adam Reuterst. Akár egy adóellenőr is.