A gigantikus hajóbaleset után 24 millió műanyagdarabot mosott partra a víz Hollandiában
További Tech-Tudomány cikkek
- Hallucinogén koktélt azonosítottak egy ókori egyiptomi ivóedényben
- Egyedülálló régészeti felfedezést tettek az orosz tudósok
- Év végétől az egész EU-ban változás lép életbe a mobiltelefonoknál
- Vak, a szaglását is elvesztette, de még mindig fickós a 192 éves óriásteknős
- Új, magyar nyelvű vírus kezdett terjedni a Messengeren szenteste előtt
Az Északi-tengeren január elején történt súlyos konténerhajó-baleset után a víz
csak Hollandiában 24 millió műanyagdarabot mosott partra, és beterítette a groningeni árapálysíkságot és a part menti szigeteket.
A Groningeni Egyetem hétvégén közzétett jelentése szerint a legnagyobb koncentrációban egy népszerű üdülősziget, Schiermonnikoog strandjain mutattak ki plasztikdarabkákat, de sok műanyaghulladékot találtak a lakatlan Rottumeroog és Rottumerplaat szigeteken is. A nyári szezonja miatt rettegő Schiermonnikoogon már a jövő héten nekifognak a takarításhoz, ehhez speciális szívóberendezéseket vesznek igénybe.
A genfi székhelyű MSC hajótársaság Antwerpenből a németországi Bremerhavenbe tartó Zoe nevű teherhajójáról - a világ egyik legnagyobb konténerhajójáról van szó - január 2-án 345 konténer sodródott le egy erős viharban a nyílt tengeren, német felségvizeken. A konténerek egy része a tengerbe zuhanva szétszakadt, tartalmukat - néhány ép konténerrel együtt - Hollandiában és Németországban mosta partra a víz.
In januari lanceerden #RUG onderzoekers https://t.co/GzAh0dLYjM om in kaart te brengen waar en hoeveel kleine plastic korrels er aangespoeld waren nadat de #MSCZoe ca. 345 containers verloor. Schiermonnikoog blijkt de hotspot van aangespoeld #microplastic https://t.co/cDlaVxgWFv pic.twitter.com/p9W5qC2J2C
— University Groningen (@univgroningen) 2019. március 8.
Az MSC vállalta, hogy fedezi a környezetszennyezés felszámolásának minden költségét, de könnyen lehet, hogy a katasztrófa már most helyrehozhatatlan károkat okozott a régió élővilágában; ugyanis valószínűleg a szennyezés okozhatta a holland partokon februárban megfigyelt tömeges madárpusztulást.
(MTI)