- Tech-Tudomány
- háború
- internet
- jog
- telegram
- brazília
- jair bolsonaro
- pavel durov
- oroszország
- ukrajna
- orosz-ukrán-konfliktus
Komédiába illő okból tiltják be Brazíliában a Telegramot
További Tech-Tudomány cikkek
- Rongyként nyújtható és csavarható az LG új kijelzője
- Az élet keresése közben végezhetett a marslakókkal az amerikai szonda
- Itt a nagy dobás a 4iG-től: műholdakat állítanak Föld körüli pályára
- Minden eddiginél furább hibrid szörnyeteggel rukkolhat elő az Apple
- Hamarosan képtelenek leszünk kiszolgálni az adatközpontok energiaigényét
A brazil legfelsőbb bíróság arra kötelezte az Apple-t és a Google-t, hogy tiltsák le a Telegram üzenőprogramhoz való hozzáférést az országban. Az idők során Jair Bolsonaro elnök fő kommunikációs csatornájává vált alkalmazást azzal vádolták, hogy semmi nem tesz a dezinformáció és rémhírterjesztés ellen.
A Telegram még februárban eltávolította egy Bolsonarót támogató amerikai aktivista, Allan dos Santos csatornáit, mivel azok erőszakra uszítottak.
A fő probléma azonban az volt, hogy nem reagálták a hamis választási információk eltávolításával kapcsolatos kérésekre, vagyis nem működtek együtt a hatóságokkal. Most kiderült, miért: a bíróságnál rossz helyre címezték a felszólító levelet.
A szolgáltatást alapító Pavel Durov nyilvános közleményben mutatott rá, hogy a cég korábban megkérte a bíróságot, hogy az e célt szolgáló címen kérjék a problémás tartalmak eltávolítását, ehelyett egy általános céges címre küldik leveleiket. Nem ismert, hogy az általános címen a spamek tengerében süllyedt el a megkeresés, vagy a Telegramnál egyszerűen senki sem olvassa a hivatalos címre érkező e-maileket.
Beleszólt a háború
Durov mindenesetre elnézést kért a hanyagságért, és arra kérte a brazil legfelsőbb bíróságot, hogy halasszák el a szolgáltatás letiltását, a cég cserébe külön képviselőt alkalmaz az országban az ilyen kérdések gyors kezelésére.
A szolgáltatás alapítója azt hozta fel mentségére, hogy az elmúlt hetek mindent felforgattak a cég körül. Az orosz alapítású Telegram ugyanis az orosz–ukrán háború kitörése óta az egyetlen szabad kommunikációs csatorna Oroszországban, ahol 2020-ig szintén betiltották már egyszer terrorizmussal kapcsolatos tartalmak miatt.
A Telegram a brazil legfelsőbb bíróság és Bolsonaro elnök közötti politikai küzdelembe keveredett bele, amelyben Bolsonarót rendőrségi iratok kiszivárogtatásával és a Covid-vakcinák és az AIDS közötti összefüggéssel kapcsolatos rémhírek terjesztésével vádolják.
Folyamatosan követjük az orosz–ukrán háború eseményeit, vasárnapi, percről percre frissülő cikkünket itt találja.