A városok fejlődését mutatja a Google új funkciója
További Tech-Tudomány cikkek
- Ez a Genesis Phil Collins nélkül gyorsítja fel a robotokat
- Már évtizedek óta tudják hogy mérgező, mégis máig használják ezt a műtrágyát
- Minden idők legforróbb napjait éltük 2024-ben, de 2025-ben sem lesz sokkal jobb
- Szemet gyönyörködtető Aston Martin kerül kalapács alá
- Hallucinogén koktélt azonosítottak egy ókori egyiptomi ivóedényben
A Google eszköztára nagyszerű funkciókat tartalmaz, köztük egy időzített eszközt, ami megmutatja, hogyan változott a bolygónk.
A 2007 óta létező utcaleső Street View funkció, vagy a Google Maps navigációs szoftvere, ami a traffipaxokat, a gyorsabb útvonalakat is megmutatja, és a Google térkép valós idejű helyzetmegosztása mellé most egy még intelligensebb funkció is társult.
Az új Google Earth szolgáltatás műholdas képalkotással, akár 3D-vel működik, hogy a világ minden szegletét felfedezhessük a számítógépünkről.
A felhasználók tavaly április óta élvezhetik az új időtérképes funkciót, ami megmutatja, hogyan változott környezetük az elmúlt 37 évben.
A Google munkatársai több mint 24 millió műholdfotót gyűjtöttek össze az elmúlt négy évtized alatt, hogy visszakereshessük a változásokat.
Ezzel a funkcióval a Google team állítása szerint nemcsak a problémákat láthatjuk (pl. zöld területek csökkenése), de akár a potenciális megoldásokat is.
Rebecca Moore, a Google Earth igazgatója hozzátette, hogy a Google Earth új képeivel gyönyörű természeti jelenségeket is megcsodálhatunk, amik az elmúlt évtizedekben keletkeztek.
A technológiai óriás jövőbeli tervei között szerepel, hogy folyamatosan új képekkel bővíti a projekt archívumát, amiben szorosan együttműködik a NASA-val, az US Geological Survey Landsat programjával és az Európai Unió Kopernikusz-programjával.
Hogy használhatjuk?
Először nyissuk meg böngészőt, majd kövesük g.co/Timelapse linket, aminek némi idő kell a betöltéshez. Ezután kattintsunk a „Keresés a bolygón” sávra, és írjunk be egy tetszőleges helyet a Földön. Ha kiválasztottuk a címet, a Google Earth megjeleníti, az idősávos térképet a bal oldalon, a keresősávot pedig jobbra találjuk majd. Szokás szerint a plusz és mínusz gombokkal tudjuk nagyítani vagy kicsinyíteni a vizsgált terület képét. A keresősáv feletti beállításokkal ugrálhatunk az időpontok között, amikor az adott terület képét szeretnénk megnézni. A kereséssel tökéletesen lekövethetjük egy város vagy egy negyed, kerület alakulását.
(nypost)
(Borítókép: Olly Curtis/Future via Getty Images)