
Elképesztő, mire képes a Photoshop új verziója
További Tech-Tudomány cikkek
A 2023-as esztendő egyértelműen a mesterséges intelligenciák éve lesz. Az elmúlt hónapokban szinte megszámlálhatatlan mennyiségű innovációnak lehettünk szem- és fültanúi – elég, ha csak az OpenAI-féle ChatGPT-re vagy a Bing AI-ra gondolunk, mellettük azonban más mesterséges intelligenciák is kifejezetten nagy népszerűségnek örvendenek.
Az egyik ilyen a Midjourney, amely képes szöveg alapján bármilyen stílusú, akár realisztikus képeket is generálni. Ha már itt tartunk, az Adobe-ról sem érdemes megfeledkezni, akik néhány héttel ezelőtt mutatták be Firefly nevezetű MI-jüket, amely jóformán pontosan ugyanazt tudja, mint a Midjourney vagy a DALL-E 2 – pontosabban tudta, mind ez idáig. A Photoshopért is felelős szoftverfejlesztő cég ugyanis implementálta a Fireflyt a világ legismertebb képszerkesztő alkalmazásába, amely ezáltal elképesztő dolgokra lett képes – korábban akár órákig tartó munkákat tud elvégezni mindössze néhány kattintással.
Azt is kitalálja, ami ott sincs
A Photoshop egyik új funkciója az a lehetőség, amelynek köszönhetően kiemelhetünk vagy „lasszózhatunk” egy területet egy fényképen, majd rákattinthatunk egy új, „Generálás” ikonra, beírhatunk néhány kulcsszót, amelyekkel körülírjuk, hogy mit szeretnénk látni a kijelölésünk helyén, és a kijelölés varázsütésre megjelenik – legyen az jóformán bármi.
A program másik új, MI-alapú generatív kitöltési trükkje módot ad arra, hogy objektumokat távolítsunk el képekről anélkül, hogy az eredményben furcsa hibák keletkeznének. Igaz, erre már korábban is volt lehetőség, a végeredmény azonban a legtöbb esetben mindig olyan lett, amelybe a felhasználónak utólag még mindenképpen bele kellett javítania, a Fireflynak köszönhetően azonban szinte ijesztő pontossággal dolgozik az alkalmazás.
A legérdekesebb újítás egyértelműen az a funkció, amely segítségével átméretezhetjük a vásznat, és egy gombnyomásra a Photoshop olyan részletekkel tölti ki a megüresedett területet, mintha az az eredeti kép része lett volna mindig is.
Az újítással kapcsolatban számtalan videót látni a közösségi oldalakon – azok szó szerint letarolták a TikTokot, az Instagramot és a Twittert. Alább például egy olyan összeállítást láthat, amelyekben közismert mémeket egészített ki olyan valósághű részletekkel az Adobe mesterséges intelligenciája, amely a valóságban nem volt ott a kép készültekor. A fehér keret jelzi azt, hogy mi volt az eredeti kép, az azon kívül eső területet már a Firefly generálta a fotóhoz.
Just tried out @Adobe #Photoshop's new #GenerativeAI Fill on my all-time favorite memes - extended the POV to see what's beyond the frames.
— ST3U ⚡️🍪🦇 (@StepnEurope) May 30, 2023
Enjoy the thread 🧵 (The white frame represents the original size of the meme.) #ai #aiart #aiartcommunity #GenerativeFill pic.twitter.com/vXqs5yFdnS
Egyelőre tesztelői fázisban van
A korábban felsorolt újdonságok még csak a Photoshop legfrissebb béta-, azaz tesztelőknek szánt változatában érhetők el, így jócskán vannak még hibái. Beszámolók szerint például a Firefly az emberi kezekkel és arcvonásokkal továbbra is küzd, akárcsak a Midjourney vagy a DALL-E 2. Azt, hogy mikor válik a nagyérdemű számára is elérhetővé, egyelőre még nem közölte az Adobe, ahogy azt sem, hogy tervezik-e a mélyebb MI-integrációt más alkalmazásaikban, például az Illustratorban vagy a Premierben – a válasz azonban szinte mindenki szerint egyértelmű.
Az persze már más kérdés, hogy a mesterséges intelligencia által generált „hamis” képek és videók milyen problémákat okoznak majd a jövőben, az azonban már most is látható, hogy mindenképpen korlátozni kell majd az „erejüket”. Az érdekesség kedvéért egy korábbi cikkünkben azt is megkérdeztük a mesterséges intelligenciától, hogy mit gondol, milyen új mentális betegségekkel kell majd az emberiségnek szembenéznie az MI-k elterjedése miatt – az OpenAI-féle Chat GPT pedig őszinte választ adott. Az erről készült írásunkat ide kattintva olvashatja el.
Eddig nem ismert mentális betegségeket okozhat a mesterséges intelligencia
A chatbotokkal való beszélgetésre is rá lehet függni.

Ehhez a cikkhez ajánljuk
- Tech-Tudomány
Itt az újabb csavar, mégsem dőlt el az óraátállítás sorsa
Hétvégén még biztosan átállítjuk az óráinkat.
március 28., 13:38
- Tech-Tudomány
Úgy néz ki, Kína megoldást talált a bénulás gyógyítására
Olyan technológiát fejlesztettek ki, amely lehetővé teszi a lebénult betegek számára, hogy visszanyerjék mozgásképességüket.
március 26., 17:34
- Tech-Tudomány
Elvetette a NASA, hogy a Holdra küldje az első nőt és az első színes bőrű embert
Pedig ez a szervezet egyik programjának központi eleme volt.
március 23., 06:36
- Mindeközben
Titokban összeházasodott Henry Kettner és párja, gyönyörű helyen keltek egybe a szerelmesek
40 perce
- Mindeközben
Ez az a videó, amit inkább nem akartunk látni: így bánnak a csomagjainkkal a reptereken
1 órája
- Tech-Tudomány
Megdöbbentő látványt nyújt a jégtől teljesen megfosztott Antarktisz
Megmutatta valódi arcát a jeges kontinens.
március 24., 17:02
- Tech-Tudomány
Milliók DNS-e kerülhet ismeretlen vásárlóhoz
Emlékszik a dobozos otthoni genetikai tesztekre? Az egyik legnagyobb ilyen elemzést kínáló cég most ment csődbe.
március 28., 09:56
- Tech-Tudomány
Megfejtették, hova tűnnek a gyerekkori emlékeink
Nem igaz, hogy hároméves kor előtt nem működik az emberi memória.
március 26., 18:32
- Tech-Tudomány
Életnyomokat találhattak a Marson, az eddigi legnagyobb szerves vegyületet azonosította a NASA
Jelentős felfedezés történt.
március 25., 12:32
- Címlapon
Döntött a kormány, ez már csak ráadás volt a forintnak Donald Trump után
Nincsenek jó napjai a magyar gazdaságnak.
38 perce
- Tech-Tudomány
Megrázó dolgot derített ki a felhasználókról az OpenAI
Függőség tüneteit mutatják azok, akik sok időt töltenek a ChatGPT-vel.
1 órája