- Tech-Tudomány
- activision
- call of duty
- gaming
- játék
- üzlet
- pc
- microsoft
- playstation
- xbox
- call of duty wwii
A Microsoft megkötötte minden idők legnagyobb játéküzletét
További Tech-Tudomány cikkek
Az Egyesült Királyság Verseny- és Piacfelügyeleti Hatósága (CMA) azt követően adott zöld utat, hogy az átstrukturált ügylet lényegében eloszlatta a szervezet korábbi aggályait – közölte a Sky News.
A Microsoft 2022 elején jelentette be a történelem legnagyobb játékos üzletét, de az 56 milliárd fontos (25 058 milliárd forint) felvásárlást áprilisban megakadályozta a brit versenyfelügyelet, mert aggódott, hogy az amerikai számítástechnikai óriás túlságosan nagy befolyást szerez az alakulóban lévő felhőalapú játékpiac felett.
Az új megállapodás megakadályozza, hogy a Microsoft elzárja a piaci versenyt a felhőalapú játékok szegmensében, miközben ez a piac beindul, megőrizve a versenyképes árakat és szolgáltatásokat a brit felhőalapú játékok ügyfelei számára
– áll a brit verseny- és piacfelügyelet (CMA) közleményében.
A múlt hónapban a szabályozó hatóság már utalt arra, hogy az üzlet zöld utat kaphat.
Nem csak a Call of Duty kerül a Microsoft kezébe
Az Activision egyik húzóneve minden bizonnyal a Call of Duty, de vannak még ikonikus, sok játékost megmozgató játékai a gyártónak.
A felvásárlással az IGN gyűjtése szerint a Microsoft felel ezek után:
- a World of Warcraft,
- Diablo,
- Overwatch,
- Starcraft,
- Tony Hawk's Pro Skater,
- Spyro the Dragon,
- Skylanders,
- Hearthstone,
- Guitar Hero,
- Crash Bandicoot,
- Candy Crush,
- Geometry Wars játékokért is.
Ezek fényében érthető, miért nem adta áldását azonnal az Egyesült Királyság az üzletre, ezek közül több is felhőalapú. A felhőalapú játékokat szerverekről streamelik, nem pedig lemezről vagy kazettáról érik el egy játékkonzolra vagy számítógépre.
Meglett a kiskapu
Augusztusban a Microsoft engedményeket ajánlott a CMA-nek az üzlet jóváhagyására tett második kísérletében. Pedig korábban a Microsoft azt is nehezen engedte, hogy az Xbox-al konkurens PlayStation-ön is elérhető maradjon a Call of Duty.
Az átalakított tranzakció értelmében a Microsoft nem szerez felhőjogokat az Activision meglévő PC-s és konzolos játékaihoz, illetve az Activision által a következő 15 évben kiadott új játékokhoz. Ehelyett ezeket a jogokat a CMA szerint a Microsoft Activision felvásárlását megelőzően a Ubisoft Entertainmentnek adják át – emlékezetett a CNBC.
Az Activision felhőstreaming-jogainak eladásával a Ubisoft számára biztosítottuk, hogy a Microsoft nem tarthatja kézben ezt a fontos és gyorsan fejlődő piacot
– mondta Sarah Cardell, a CMA vezérigazgatója egy nyilatkozatban.