Egy robot döntötte meg a Rubik-kocka kirakási világrekordját
További Tech-Tudomány cikkek
- Hallucinogén koktélt azonosítottak egy ókori egyiptomi ivóedényben
- Egyedülálló régészeti felfedezést tettek az orosz tudósok
- Év végétől az egész EU-ban változás lép életbe a mobiltelefonoknál
- Vak, a szaglását is elvesztette, de még mindig fickós a 192 éves óriásteknős
- Új, magyar nyelvű vírus kezdett terjedni a Messengeren szenteste előtt
Japánok által tervezett robot állította fel a Rubik-kocka új kirakási világrekordját. A gépet a Mitsubishi mérnökei építették meg – írja az Independent.
A Mitsubishi mérnökei által alkotott gép teljesítményéről egy videó is készült, ahol látható, hogy villámsebességgel rakja ki a híres logikai játékot.
正式発表です🌟三菱電機のチームがギネス世界記録「パズルキューブを最速で解くロボット」を更新㊗タイムはなんと0.305秒!記録達成、本当におめでとうございます🎉🎉🎉 pic.twitter.com/1X56qxR7RI
— ギネス世界記録 (@GWRJapan) May 23, 2024
A Rubik-kocka kirakásának új Guinness-rekordja 0,305 másodperc. A robot csaknem tízszer gyorsabban oldotta meg a logikai játékot, mint a leggyorsabb ember, aki tavaly júniusban állította fel a világcsúcsot. Mint írtuk, a 21 éves Max Park 3,13 másodperc alatt rakta ki a klasszikus Rubik-kockát az amerikai Kalifornia államban rendezett versenyen.
Rubik Ernő: Egy problémát nem gyorsan, hanem jól kell megoldani
Interjút adott Rubik Ernő szobrász-építész-formatervező az Iparművészeti Múzeumnak. A beszélgetésben szóba kerülnek a versenykockák is. „Nagyon drága egy versenykocka, száz dollárba is kerülhet, mert komoly befektetésnek számít. Erre sosem gondoltam, és a versenyt nem is támogattam, mert egy problémát nem gyorsan kell megoldani, hanem jól.
DE MINŐSÉGBEN NAGYON SZÉP DOLGOKAT CSINÁLNAK, PÉLDÁUL MÁR MÁGNEST TESZNEK BELE. MÁSODPERCEK ALATT KELL EREDMÉNYT ELÉRNI.
A készítők versenyeznek egymással. A versenyzők saját kockával játszanak, ebbe be is fektetnek. Ez a rekordszemlélet. A mostani csúcsversenyzők 3 másodperc kirakási idő körül járnak. Az emberi agy kapcsolata ez a végrehajtó-mechanizmussal. Itt a kéz és az agy, a memória együttműködésének rendkívül nagy kombinációs lehetőségrendszeréről beszélünk. Olyan, mint a sakk. Aki tud sakkozni, ránéz egy táblára, és lát maga előtt egy csomó kombinációt. […] Mindenféle memória létezik, például a mozgásmemória. A struktúra felismerése pedig a pattern recognition, azaz a mintafelismerés. A kockában nagyon sok lehetőség van. Az öregeknél is használják – demencia ellen.”